Ana Sayfa Etiketler Gensed

Etiket: Gensed

GENSED: “Lisanssız yönetmeliği geriye doğru işletilmesin”

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile ilgili açıklama yapan GENSED, yönetmeliğin geriye doğru işletilmesinin çok sayıda projenin finansman sıkıntısı yaşamasına neden olacağı uyarısı yaptı.  

Yenilenebilir enerjide 5 yılda 35 GW artış sağlanabilir

Yenilenebilir enerji sektör temsilcileriyle biraraya gelen IEA Başkanı Fatih Birol, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’ye dair tahminlerin teşvik edici olduğunu belirterek, “Böyle devam edilirse 5 yılda 35 GW’lık artış sağlanabilir” dedi.

GENSED sanayicilere çatılarda güneş kurulumunu anlattı

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Kocaeli'de “Endüstriyel Çatılarda Güneş Enerjisi Santrali Uygulama Semineri” gerçekleştirdi.

GENSED: “En önemli gündem yeni proje stoğu”

GENSED tarafından yapılan açıklamada, sektörün gündemindeki en önemli konulardan birinin yeni proje stoğu ihtiyacı olduğuna dikkat çekilerek, 5.1.h kapsamındaki düzenlemenin sorunu önemli ölçüde çözebileceği vurgulandı.

Güneş yatırımcıları için “Güneş Köprüsü” kuruldu

GENSED güneşten elektrik üretmeyi amaçlayan yatırımcılar için “Güneş Köprüsü” adıyla firma arama sitesi kurdu. Platform ile güneşten elektrik üretmek isteyen yatırımcılar ile firmaların bir araya getirilmesi hedefleniyor.

GENSED’de Halil Demirdağ yeniden başkan seçildi

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) 6’ncı Olağan Genel Kurulu’nda 2021-2023 dönemi için Halil Demirdağ oy birliği ile ikinci kez başkan seçildi.

Yeşil Enerji ihracatta rekabet gücü kazandıracak

Ege İhracatçı Birlikleri ve Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) işbirliği ile düzenlenen "Güneşimiz Geleceğimiz" seminerinde, Avrupa Yeşil Mutabakatının Türkiye ihracatçı sektörlerine etkileri ve güneş enerjisinin yeşil dönüşüm sürecindeki önemli yeri tartışıldı.

GENSED: Lisanssız elektrik yönetmeliği sektörü hareketlendirecek

GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin lisanssız güneşe enerjisi yatırımlarını ciddi anlamda hareketlendireceğini söyledi.

Güneş mini YEKA yarışmalarında 260 MW tahsis edildi

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) Güneş Enerjisi Santralleri-3 yarışmalarında 4 günde 12 şirkete toplam 260 MW kapasite tahsis edildi. Yarışmalarda en düşük teklif kWh başına 18,5 kuruşla 10 MW kapasiteli Antalya-3 bölgesi için geldi.

Güneşte mini YEKA başvuruları 2 ay içinde alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Mini YEKA-GES yarışmalarıyla güneşte yakalanan ivmenin yukarılara çekileceğini belirterek, "36 ilimizde toplam 1000 megavatlık 74 yarışma için başvuruları iki ay içerisinde alacağız." dedi.