YEOTK bedelsiz sermaye artırımı YEO Teknoloji kar payı YEOTK yönetim kurulu

YEOTK bedelsiz sermaye artırımı YEO Teknoloji kar payı YEOTK yönetim kurulu YEOTK KAP bildirimiYEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (IST: YEOTK), 14 Haziran 2024 tarihinde yaptığı olağan genel kurul toplantısında şirketin sermayesinin %270 oranında artırılarak 96 milyon TL’den 355 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildi.

Bu makalemiz ilginizi çektiyse “YEO Teknoloji, 2024 ilk çeyrek finansal sonuçları” başlıklı makalemizi de ziyaret ediniz

Bu sermaye artırımı, şirketin iç kaynakları kullanılarak gerçekleştirilecek. Artırılacak 259 milyon TL’lik sermayenin 40 milyon TL’si geçmiş yıl karlarından, kalanı ise 2023 yılı karından ve sermaye düzeltmesi olumlu farklarından karşılanacak. Şirket, bu yeni sermayeyi temsil eden payları, mevcut pay sahiplerine bedelsiz olarak dağıtacak. (KAP)

YEO Teknoloji Yönetim Kurulu’nda yeni dönem

Aynı gün yapılan bir diğer açıklamada, YEO Teknoloji’nin yönetim kurulunda da değişikliklere gidildiği duyuruldu. 14 Haziran 2024 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında, yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi. Tolunay Yıldız Yönetim Kurulu Başkanı, Orhan Yıldız ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapacak. (KAP)

Şirketin geleceğine güvenin bir göstergesi

YEO Teknoloji’nin bu bedelsiz sermaye artırımı kararı, şirketin geleceğine duyduğu güvenin bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Şirketin iç kaynaklarını kullanarak sermayesini güçlendirmesi, yatırımcılar ve piyasalar tarafından olumlu bir adım olarak karşılandı. Bu kararın, YEO Teknoloji’nin hisse değerini ve yatırımcı ilgisini artırması bekleniyor.

Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurular yapılacak

YEO Teknoloji, bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve yeni payların ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başta olmak üzere ilgili kurumlara gerekli başvuruları yapacağını açıkladı. SPK’nın onayının ardından, yeni paylar hissedarlara dağıtılacak.

Bu makalemiz ilginizi çektiyse “YEO, bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu SPK’ya yaptı” başlıklı makalemizi de ziyaret ediniz.

Bu makalemiz ilginizi çektiyse “YEO Teknoloji, 2023 Faaliyet Raporu’nu yayınladı” başlıklı makalemizi de ziyaret ediniz.

Bu makalemiz ilginizi çektiyse “YEO Teknoloji, 2024 ilk çeyrek finansal sonuçları” başlıklı makalemizi de ziyaret ediniz.


Yatırım Tavsiyesi Değildir

Bu makalede yer alan bilgiler, genel bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir. Burada sunulan veriler ve görüşler, herhangi bir finansal yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmanlık hizmeti almanız gerektiğini vurgulamak için sunulmaktadır. Yatırım kararları kişisel durumunuz, risk toleransınız ve finansal hedefleriniz göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Bu içerik, okuyucuları piyasa trendleri ve sektörel gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi amaçlar, ancak yesilhaber.com.tr ve editörleri bu içeriğin doğruluğu, eksiksizliği veya güvenilirliği konusunda herhangi bir garanti vermez. Yazarlar ve yayıncılar, bu makalede sunulan bilgilerin kullanımından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamaz.

Okuyucular, yatırım kararları almadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve bağımsız finansal danışmanlarla görüşmelidir. Burada bahsedilen hisse senetleri ve finansal ürünler hakkında alım-satım kararı almadan önce, ilgili finansal ürünlerin risklerini ve getiri potansiyellerini kapsamlı bir şekilde değerlendirmeniz önemlidir.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.