Solimpeks çatısı altında 2011 yılında kurulan ve Türkiye’nin güneş enerjisi alanında sürekli eğitim veren tek kurumu olan Solimpeks Akademi, bu yıl vereceği eğitimlerle 800 kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Solimpeks Akademi, solar termal alanında Türkiye’nin en büyük üreticisi Solimpeks tarafından, yenilenebilir enerji konusundaki farkındalığı artırmak ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2011 yılında kuruldu. Bugüne kadar 140 meslek lisesi öğretmeni, 550 meslek lisesi öğrencisi, 220 mimar, 600 mühendis ve sektöre ilgi duyan binin üzerinde kişiye ulaşan Solimpeks Akademi, güneş enerjisi termal, güneş enerjisi elektrik ve ısı pompası gibi konularda Türkiye’nin sürekli eğitim veren tek kurumu olma özelliğini taşıyor.

Solimpeks Akademi yenilenebilir enerji sistemlerini anlatmak, bu sistemlerin doğru bir şekilde hesaplanıp uygulanmasını sağlamak ve sektörde ihtiyaç duyulan teknik personel ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Türkiye’nin farklı bölgelerinde eğitimler düzenleyerek güneş enerjisi alanına ilgi duyan herkese ulaşmaya çalışan Solimpeks Akademi, verdiği eğitimlerde dünya güneş enerjisi pazarı, solar termal, fotovoltaik ve hibrit sistemler, güneş enerjisi termal sistemleri hesaplama ve uygulama detayları, sıfır enerji ve +enerji bina çözümleri, yeni trendler ve teknolojilerle ilgili pazarlama stratejileri gibi birçok konuyu ele alıyor.

Solimpeks Akademi bu yılın ilk eğitimlerini Fethiye, Samsun ve Adana’da gerçekleştirdi. Eğitimlere yaklaşık 250 mühendis, tekniker ve sektör profesyoneli katıldı.

Akademi’nin bu yıl eğitim vereceği diğer iller ise şöyle:

26 Mayıs 2018Ege Bölgesi (İzmir)
2 Haziran 2018Marmara Bölgesi (İstanbul)
15 Eylül 2018Ege Bölgesi (İzmir)
3 Kasım 2018Ege Bölgesi (İzmir)
15 Aralık 2018Akdeniz Bölgesi (Antalya)

Önceki İçerikYuvacık RES’in iletim hattı ÇED raporu halka soruldu
Sonraki İçerikZorlu Solar, yeni nesil ince film panelini sergiledi

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz