Ana Sayfa Etiketler Güneş enerjisi

Etiket: güneş enerjisi

Galata Wind kurulu gücünü 550 MW’ye çıkarmayı hedefliyor

Galata Wind, 2022 yılının 9 ayında global enerji krizi ve makroekonomik belirsizliklere rağmen gelirlerini %161 artırarak 863 milyon TL’ye çıkardı.

Kalyon PV’den Solar Up Hızlandırma Programı

Kalyon PV ve Viveka iş birliğiyle başlatılan Solar Up Hızlandırma Programı ile sürdürülebilirlik, güneş enerjisi, Endüstri 4.0, akıllı makineler, yeşil teknolojiler, dijital dönüşüm ve yenilikçi malzemeler alanındaki başarılı projeler desteklenecek.

BİM, 7 deposunun çatısına toplam 10 MW GES kurdu

BİM, yedinci Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) kurulumunu Erzurum deposunda tamamladı. 7 depo çatısına kurulan GES kurulu gücü ise 10 MW'ye ulaştı.

Türkiye temiz enerjiyle dışa bağımlılığını yarıya indirebilir

Enerji konusunda faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Ember'in analizine göre,, 2021 yılında Türkiye’deki elektrik üretiminin yüzde 50’sini sağlayan ithal fosil yakıtların payı, rüzgar ve güneş enerjisi sayesinde 2030 yılına kadar yüzde 25’in altına inebilir.

Ekol Lojistik, elektriğinin yüzde 70’ini güneşten sağlıyor

Ekol Lojistik Gebze’de yer alan Lotus depolama merkezinin çatısına kurduğu güneş santraliyle ilk yılda 2 bin 400 hanenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer, 6 bin 200 MWh elektrik üretecek.

Duru Bulgur elektriğinin yüzde 85’ini güneşten karşılayacak

Güneş enerjisi alt yapısını geliştirmeye karar veren Duru Bulgur, 2,8 MW kapasitesini yılsonuna kadar 5,8 MW’ye çıkaracak. Böylece elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek. 

Geçen yıl 295 GW yenilenebilir enerji kapasitesi devreye alındı

Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Yenilenebilir Enerji Piyasası Güncelleme raporuna göre, geçen yıl küresel olarak devreye alınan yenilenebilir enerji kapasitesi bir önceki yıla göre yüzde 6 artış göstererek 295 GW seviyesine ulaştı.

Huawei ile SolarAPEX 400 MW’lık anlaşma yaptı

Huawei Türkiye ve SolarAPEX arasında Intersolar Avrupa Güneş Enerjisi Konferans ve Fuarı'nda toplam 400 MW’lık sözleşme imzalandı.

Enerjicell çatı üstü GES kuracakları Kuveyt Türk’e yönlendirecek

Kuveyt Türk ile Turkcell’in iştiraki olan Enerjicell arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çatı üstü lisanssız güneş santrali için finansman kullanmak isteyen firmalar, Enerjicell tarafından Kuveyt Türk’e yönlendirilecek.

14. Solarex Fuarı 97 ülkeden 35 bin ziyaretçiyi ağırladı

7-9 Nisan arasında düzenlenen 14. Uluslararası Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 3 gün boyunca 97 ülkeden yaklaşık 35 bin ziyaretçiyi ağırladı.