Ana Sayfa Etiketler IRENA

Etiket: IRENA

“Fosil yakıt kullanımı 2050’de yüzde 75 düşecek”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı'nın (IRENA) “Dünya Enerji Dönüşümleri Görünümü” raporuna göre, 2050 yılında fosil yakıt kullanımında yüzde 75'ten fazla düşüş bekleniyor.

Gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerjiye destek verilecek

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı ve İklim Yatırım Platformu'nun gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerji finansmanına yönelik başlattığı proje ile yatırımcılar ve finans sektörünün bir araya getirilmesi hedefleniyor.

IRENA: “Yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmek mümkün”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA), yeni teknolojilerin açtığı yolda gidilirse elektrik üretiminin yüzde 100’nun yenilenebilir enerjiden elde edilebileceğini bildirdi.

Yenilenebilir sektöründe 2050’ye kadar istihdam 42 milyona ulaşacak

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın (IRENA) “Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü” başlıklı raporundaki tahminlerine göre, 2050’ye kadar yenilenebilir enerji sektöründe istihdam 4 kat artarak yaklaşık 42 milyon kişiye çıkacak.

Yenilenebilir enerji teknolojileri oyunu değiştirecek!

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından yayınlanan rapora göre, yenilenebilir enerji maliyetlerindeki düşüş trendi yanı sıra yeni teknolojiler ve inovasyonlar enerji piyasasında oyun değiştirici bir rol oynayacak.

Yenilenebilir enerjiye geçiş 5.5 milyon istihdam sağlayabilir

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA), küresel ölçekte yenilenebilir enerjiye geçişte hızlandırılmış bir programın 5.5 milyon kişiye yeni istihdam sağlayacağını öngörüyor.

Yenilenebilir enerji rekabet üstünlüğünü ele geçiriyor

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji yatırımlarının fosil yakıtlı enerji santrallerinden çok daha uygun maliyet seviyelerine geldiğini bildirdi.

Yenilenebilir enerji Covid-19’a karşı daha dayanıklı

Uluslararası 5 büyük enerji kuruluşu tarafından yayınlanan Enerji İlerleme Raporu’na göre, Covid-19 krizinde yenilenebilir enerji, kömür ve doğal gaz gibi fosil yakıtlara kıyasla daha güçlü bir performans gösteriyor.

“Salgınla mücadele iklim değişikliği kriterlerini gözetecek”

IRENA tarafından yayınlanan “Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü: Enerji Dönüşümü 2050” raporuna göre, koronavirüs salgınıyla mücadele için açıklanan ekonomik destek paketlerinin Paris Anlaşması kriterlerine uygun olması bekleniyor.

Pil kapasitelerinin artması yenilenebilir enerjinin önünü açıyor

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın (IRENA) araştırmasına göre, pil kapasitesi dünya genelinde 2030 yılına kadar 180-420 GWh seviyesine yükselecek ve yenilenebilir enerjinin gelişmesine destek olacak.
× WhatsApp Hattı