Ana Sayfa Etiketler IRENA

Etiket: IRENA

Elektriğin yüzde 90’ı yenilenebilir enerjiden karşılanabilir

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı'nın (IRENA) "1,5 derece" senaryosuna göre, 2050'de tüketilen elektriğin yüzde 90'ı yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanabilir.

Kadınlar en çok güneş enerjisi sektöründe çalışıyor

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından hazırlanan Solar Fotovoltaik Cinsiyet Perspektifi raporuna göre, güneş enerjisi sektöründe yüzde 40 ve rüzgar enerjisi sektöründe yüzde 21 kadın istihdamı bulunuyor.

Temiz enerjide küresel istihdam 13 milyona yaklaştı

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafında yayınlanan raporda 2021 yılında temiz enerji alanında istihdam edilen kişi sayısı 12,7 milyona ulaştı. 

Atılım Gündemi Raporu: “Net sıfıra ulaşmak için işbirliği şart”

Uluslararası Enerji Ajansı (EIA) ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından hazırlanan ilk yıllık Atılım Gündemi Raporu (Breakthrough Agenda Report) yayınlandı.

IRENA: “Enerji dönüşümünden henüz çok uzağız”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından yayınlanan “2022 Dünya Enerji Görünümü” raporuna göre, dünya enerji dönüşümü yolculuğunda henüz çok uzak bir noktada bulunuyor.

Temiz enerji dünyada 12 milyon kişiye istihdam sağlıyor

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından hazırlanan rapora göre, 2020 yılında küresel yenilenebilir enerji sektöründe istihdam sayısı 12 milyon kişiye ulaştı.

Yenilenebilir enerjiye 1 milyar dolar destek sağlanacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı işbirliğiyle gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla 1 milyar dolarlık finansman sağlanacak.

“Fosil yakıt kullanımı 2050’de yüzde 75 düşecek”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı'nın (IRENA) “Dünya Enerji Dönüşümleri Görünümü” raporuna göre, 2050 yılında fosil yakıt kullanımında yüzde 75'ten fazla düşüş bekleniyor.

Gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerjiye destek verilecek

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı ve İklim Yatırım Platformu'nun gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerji finansmanına yönelik başlattığı proje ile yatırımcılar ve finans sektörünün bir araya getirilmesi hedefleniyor.

IRENA: “Yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmek mümkün”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA), yeni teknolojilerin açtığı yolda gidilirse elektrik üretiminin yüzde 100’nun yenilenebilir enerjiden elde edilebileceğini bildirdi.