world REnew Day 2021

Yenilenebilir Enerji Günü, bu yıl ilk kez Global 100% Renewable Energy Platformu öncülüğünde, Yenilenebilir Enerji Elçisi şarkıcı Ruslana ve FridaysForFuture desteğiyle 22 Haziran tarihinde kutlandı.

22 Haziran günü, yenilenebilir enerjinin yaygınlaşması gerekliliği, dünyada yenilenebilir enerji kullanan ülkelerin başarıları ve temiz enerjinin faydalarına dikkati çekmek için 2019 yılından itibaren her yıl aynı tarihte kutlanıyor.

2019 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde yapılan ilk organizasyona, dünya genelinde yenilenebilir enerji savunucusu sivil toplum örgütleri, temiz enerji grupları, yerel yönetimler ve bilim grupları tarafından destek verdi.

Resmi kutlama Birleşmiş Milletlerin Bonn şehrindeki merkezinde gerçekleşti. Dünya Yenilenebilir Enerji Günü 2019 kutlamalarında, çeşitli ülkelerden gelen uzman konuşmacılar, yenilenebilir enerjiye geçişin faydaları, geçişin aciliyeti ve dönüşüm konularında bilgiler sundu

Resmi internet sitesi “World REnew Day“, konuşmacıların katkılarıyla sürekli yenilenecek ve yenilenebilir enerji alanında bilgi sağlayıcısı olacak.

Önceki İçerikEti Bakır, su ve karbon ayak izini çıkardı
Sonraki İçerikYeşil Enerji ihracatta rekabet gücü kazandıracak

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz