Arçelik A.Ş., Avrupa’nın en köklü sürdürülebilirlik fonlarından ÖkoWorld tarafından sürdürülebilirlik alanında dünyada 350 şirket arasında en iyi 9 şirket arasında seçilerek Ökovision Sustainability Leadership Award – Sürdürülebilirlik Liderliği Ödülü’ne layık görüldü.

Düşük enerji ve su tüketimi, ekolojik ayak izinin azaltılmasının desteklenmesi amacıyla yaşam döngüsü analizi ve geri dönüşüm uygulamaları nedeniyle ‘ÖkoWorld ÖkoVision Classic Yatırım Komitesi’ tarafından ödüllendirilen Arçelik A.Ş., fon tarafından yatırım almayı hedefleyen diğer şirketlere de uygulamalarıyla örnek teşkil ediyor.

Arçelik A.Ş.’ye ödülü, Komite’nin Almanya’nın Düsseldorf kentinde 14 Eylül Perşembe günü düzenlenen 25.yıldönümü töreninde takdim edildi. Ödül alan diğer şirketler arasında AmorePacific (Kore), East Japan Railway (Japonya), Electrolux (İsveç), Emmi (İsviçre), Herman Miller (İngiltere), Kone (Finlandiya), Royal Philips (Hollanda) ve Vestas(Danimarka) bulunuyor.

Sürdürülebilir iş modelleri geliştirilmesinin günümüzde yatırımcıların değerlendirme kriterlerinden biri haline geldiğini belirten Arçelik A.Ş. Sürdürülebilirlik ve Resmi İlişkiler Direktörü Fatih Özkadı, “Arçelik A.Ş. olarak üründen üretime, tedarik zincirinden satış sonrası operasyonlarımıza kadar sürdürülebilirliği değer zincirimizin her halkasında entegre etmek için çalışıyoruz.

Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken kurumsal yönetim ilkelerinden ödün vermeden, insan haklarına saygılı, kapsayıcı, sorumlu, etik ve şeffaf yönetim yaklaşımı ile hareket ediyoruz. Bu çabalarımızın dünyanın en saygın yatırım kuruluşlarından ÖkoWorld tarafından ödüllendirilmesi doğru adımlara ilerlediğimizin önemli bir göstergesi” dedi.

‘ÖkoWorld ÖkoVision Classic’, 30 yılı aşkın bir süredir dünyanın sürdürülebilir yatırımlar alanında öncü şirketlerinden biri olan ‘ÖkoWorld’ün 6 yatırım fonu arasında yer alıyor.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.