14. Solarex İstanbul Fuarı

Bu yıl 14’incisi düzenlenen Uluslararası Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı rekor sayıda ziyaretçiye ulaştı.

07 – 09 Nisan tarihlerinde 3 gün süresince gerçekleşen 14. Uluslararası Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı bu yıl yoğun şekilde yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğradı. Geleneksel fuar pazarlama alışkanlıklarının dışına çıkarak 11 dilde uluslararası mecralarda güçlü bir reklam ve pazarlama çalışması gerçekleştiren fuara 97 ülkeden ziyaretçi katıldı.

Bu ülkeler arasında ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin, Fas, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, K.K.T.C, Kazakistan, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ürdün, Yemen ve Yunanistan yer aldı.

Solarex İstanbul milyonlarca dolarlık anlaşmalara ev sahipliği yaptı

Ziyaretçilerin fotovoltaikler, inverterler, konnektörler, EPC firmaları, jel aküler, solar kabloları,  güneşle çalışan tüketici ürünler, malzeme ve üretim ekipmanları, kısacası güneşe dair her şeyi buldukları Solarex İstanbul’da katılımcılar milyonlarca dolarlık anlaşmalara imza attı. Güneş Enerjisi  ve Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası fuarı olmasının etkisiyle özellikle bu yıl Türkiye’nin 81 ilinden ziyaretçini ağırladı. Fuar ayrıca Türkiye’nin ticaret ve sanayi odaları, sanayi bölgelerinden gelenlerin oluşturduğu sivil gruplar ve alım heyetleri ile yoğun bir ticaret ortamı sağladı.

Peter Berghofer: “Önümüzdeki sene de Solarex İstanbul’dayız” dedi.

Fuara 10 yıldır katılım gösteren Avusturya Ulbrich firmasının Genel Müdürü Peter Berghofer yaptığı açıklamada, Türkiye pazarının kendileri için çok önemli olduğunu, bu sene yoğun sipariş aldıklarını, bu nedenle de önümüzdeki yılda Solarex İstanbul’da olacaklarını belirtti.

2023 yılında “Birlikte Büyüyoruz” sloganıyla yapılacak

Solarex İstanbul 2023 yılında 06-08 Nisan’da İFM’de “Birlikte Büyüyoruz” sloganıyla 40 bin m2 alanda katılımcı ve ziyaretçisiyle buluşacak. Fuardan maksimum fayda sağlayan katılımcılar şimdiden daha büyük metrekarelerde yerlerini ayırtmaya başladılar. Katılımcılar 2023 yılında da katılımcı olarak fuarda yerlerini alacağını ve daha büyük metrekareler istediğini belirttiği 2022 fuarından, ziyaretçiler memnun ayrıldı.

Katılımcılar, fuara katılma amaçları olan şirket imajını güçlendirmek, yeni ürün/hizmet tanıtmak, ulusal ve uluslararası pazardan müşteri kazanmak, mevcut iş bağlantılarını güçlendirmek ve yeni iş bağlantıları kurmak, rekabetten geri kalmamak gibi konularda fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını belirtti.

Önceki İçerikYenilenebilir enerji piyasasına bakış
Sonraki İçerikConsus Enerji’nin halka arzına 551 milyon liralık talep geldi

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz