Türkiye ve bölge coğrafyasında hayata geçirilen yenilenebilir enerji yatırımlarını proje ve inşaat aşamasından itibaren yakından izleyen IBS, enerji sektörünün ihtiyaç duyabileceği teminatları içeren poliçeleri yurt içi ve yurt dışı piyasalardan temin ediyor. IBS, portföyündeki şirketlere yenilenebilir enerji yatırımları için bugüne kadar 2 milyar doların üzerinde teminat sağladı.

“Bu sektörde edindiğimiz deneyimle yenilenebilir enerjiye yatırım yapan pek çok şirkete sigorta danışmanlığı hizmeti sağlıyor ve yatırımlarını güvence altına alıyoruz” diye konuşan IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Murat Çiftçi, teknolojik ilerlemeler, finansal gelişmeler ve yeni pazar imkanlarının rüzgar ve güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretimi ile ilgili maliyetleri azaltan bir etki yaptığına dikkat çekti.

SİGORTA TAMAMLAYICI ARAÇ OLDU

Buna karşın Çiftçi makine kırılması gibi fiziksel hasarlar, deprem, sel, yıldırım gibi doğal afetlerin yıkıcı etkileri ya da işin sürdürülebilir olmasına engel olan iş durması riskine karşılık sigorta tamamlayıcı bir finansal araç haline geldiği uyarısını yaptı.

Türkiye’nin enerji konusunda yaptığı gelecek planları ve özellikle 2023 hedefleri kapsamında yenilenebilir enerjinin ayrı bir önem kazandığını vurgulayan Çiftçi, “Bu yol haritasında Türkiye’nin en büyük global – yerli karma sermayeli sigorta brokeri IBS olarak yenilenebilir enerji girişimlerinin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Önceki İçerikYeni Enerji Bakanı’na öğütler
Sonraki İçerikÇevre teknolojileri sektörü 15’inci kez REW İstanbul’da buluşuyor

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz