Ana Sayfa Etiketler Yenilenebilir enerji

Etiket: yenilenebilir enerji

MediaMarkt mağazasında güneş enerjisi standı açtı

MediaMarkt, Solarçatı markası ile iş birliğine giderek Bodrum mağazasına güneş enerji sistemi standı kurdu. Yaz dönemi boyunca açık olacak stant alanında müşteriler, güneş enerji sistemleri  hakkında bilgi alabilecek.

Dünyada 2 trilyon dolarlık yenilenebilir projesi kuruluma hazır

Ernst & Young (EY) danışmanlık şirketi dünya genelinde kuruluma hazır 2 trilyon dolar değerinde ve 1 TW büyüklüğünde toplam 13 bin yenilenebilir enerji projesinin kuruluma hazır olduğunu bildirdi.

Yenilenebilir enerjide TL ile destek dönemi başlıyor

YEKDEM kapsamında 1 Temmuz itibarıyla devreye girecek hidroelektrik santralleri için kWh başına 40 kuruş, rüzgar ve güneş enerjisi santralleri için 32 kuruş, jeotermal enerji santralleri için 54 kuruş alım garantisi verilecek.

Yüzler kulübüne girmek için geri sayıma başladık

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl yapılacak YEKA’larla 4 bin MW yenilenebilir enerjinin kurulu güce ilave edileceğini belirterek, “Elektrikte toplam kurulu gücümüzü 100 bin MW’ye taşıyarak yüzler kulübüne girmek için geri sayıma başladık.” dedi.

Bitcoin’de karbon ayak izine karşı yenilenebilir enerji çözümü

Bitpanda MENA ve Türkiye Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, Yeşil Haber’e yaptığı açıklamada “Yenilenebilir enerjiye geçiş, Bitcoin'in karbon ayak izini azaltacağı için olası bir seçenektir” dedi.  

IEA Başkanı Birol: Devreye giren kapasitenin yüzde 90’ı yenilenebilir enerji oldu

IEA Başkanı Fatih Birol geçen yıl dünyada devreye giren yeni ilave kapasitenin yüzde 90'ının yenilenebilir enerji kaynaklı olduğunu belirterek, “Özellikle güneşte ve rüzgarda maliyetlerde büyük düşüşler var.” dedi.

Güriş yenilenebilir enerjide 1.130 MW kapasiteye ulaştı

Güriş Holding, yenilenebilir enerjide ikisi yurt dışında olmak üzere 26 santraliyle toplam 1.130 MW kurulu güce ulaştı. Güriş ayrıca rüzgar enerjisinde 765 MW ile en büyük yatırımcılar arasında.

PepsiCo Türkiye’nin 6 fabrikasına Sıfır Atık Sertifikası

PepsiCo, Türkiye’deki üretim tesislerinde uzun yıllardır sürdürdüğü sıfır atık prensibini belgelendirdi. Yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle üretim yapan 6 üretim tesisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Sertifikası almaya hak kazandı.

Türkiye yenilenebilir enerjide dünyada 12’inci sırada

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkan V. Dr. Alpaslan Bayraktar Türkiye’nin yenilenebilir enerji kurulu gücüyle dünyada on ikinci, Avrupa’da ise beşinci sırada olduğunu söyledi.

Apple 4.7 milyar dolarlık yeşil tahvil ihraç etti

Teknoloji devi Apple, bugüne kadar yaptığı 3 yeşil tahvil ihracından elde ettiği 4,7 milyar dolarlık yatırımı 1,2 GW’lık yenilenebilir enerji projesi için kullanacak.
× WhatsApp Hattı