Ana Sayfa Etiketler Yenilenebilir enerji

Etiket: yenilenebilir enerji

Polat Enerji 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı

Polat Enerji Soma RES, Geycek RES, Poyraz RES, Seyitali RES, Göktepe RES ve Cıngıllı GES ile altı santralde toplam 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı.

YENADER: “Yenilenebilir enerji teşvikleri 2053’e kadar sürmeli”

Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği (YENADER) Genel Sekreteri Doç. Dr. Füsun Tut Haklıdır, "2053 karbonsuzlaşma hedeflerine ulaşmak için teşviklerde bir süre daha hız kesmeden devam etmek gerektiğine inanıyorum" dedi.

Konda: “Türkiye’de toplumun ilk tercihi yenilenebilir enerji”

Konda Araştırma'nın İklim Değişikliği Algı Raporu’na göre, Türkiye'de toplumun büyük çoğunluğu yenilenebilir enerjiyi ekonomi ve ihracat açısından ilk tercih olarak değerlendiriyor.

Yenilenebilir enerjide 5 yılda 35 GW artış sağlanabilir

Yenilenebilir enerji sektör temsilcileriyle biraraya gelen IEA Başkanı Fatih Birol, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’ye dair tahminlerin teşvik edici olduğunu belirterek, “Böyle devam edilirse 5 yılda 35 GW’lık artış sağlanabilir” dedi.

Yenilenebilir enerjiye 1 milyar dolar destek sağlanacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı işbirliğiyle gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla 1 milyar dolarlık finansman sağlanacak.

MediaMarkt mağazasında güneş enerjisi standı açtı

MediaMarkt, Solarçatı markası ile iş birliğine giderek Bodrum mağazasına güneş enerji sistemi standı kurdu. Yaz dönemi boyunca açık olacak stant alanında müşteriler, güneş enerji sistemleri  hakkında bilgi alabilecek.

Dünyada 2 trilyon dolarlık yenilenebilir projesi kuruluma hazır

Ernst & Young (EY) danışmanlık şirketi dünya genelinde kuruluma hazır 2 trilyon dolar değerinde ve 1 TW büyüklüğünde toplam 13 bin yenilenebilir enerji projesinin kuruluma hazır olduğunu bildirdi.

Yenilenebilir enerjide TL ile destek dönemi başlıyor

YEKDEM kapsamında 1 Temmuz itibarıyla devreye girecek hidroelektrik santralleri için kWh başına 40 kuruş, rüzgar ve güneş enerjisi santralleri için 32 kuruş, jeotermal enerji santralleri için 54 kuruş alım garantisi verilecek.

Yüzler kulübüne girmek için geri sayıma başladık

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl yapılacak YEKA’larla 4 bin MW yenilenebilir enerjinin kurulu güce ilave edileceğini belirterek, “Elektrikte toplam kurulu gücümüzü 100 bin MW’ye taşıyarak yüzler kulübüne girmek için geri sayıma başladık.” dedi.

Bitcoin’de karbon ayak izine karşı yenilenebilir enerji çözümü

Bitpanda MENA ve Türkiye Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, Yeşil Haber’e yaptığı açıklamada “Yenilenebilir enerjiye geçiş, Bitcoin'in karbon ayak izini azaltacağı için olası bir seçenektir” dedi.