Ana Sayfa Etiketler Yenilenebilir enerji

Etiket: yenilenebilir enerji

KKTC ile denizaltı elektrik bağlantısı projesi hayata geçirilecek

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki denizaltı elektrik bağlantısı projesi, Ada'nın yeşil enerji potansiyelini güçlendirmeyi ve yenilenebilir enerji teknolojilerine olan yatırımları artırmayı...

COP28 Zirvesi, küresel ısınmayla mücadelede yeni bir dönemi işaret ediyor

Dubai'de gerçekleşen COP28 Zirvesi, küresel ısınmayla mücadelede önemli kararlar alınarak, fosil yakıtların geleceğini tartışıyor .

Biotrend’in İzmir’deki yeni yatırımına devletten proje bazlı destek

Biotrend Enerji (BIOEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan bir bildiri ile bağlı ortaklığı için alınan devlet teşviklerini duyurdu.

Dünya Rekoru: 24 Saatte 16 MW’lık dev deniz üstü rüzgar türbini...

Çinli enerji devi Goldwind, deniz üstü rüzgar türbini sektöründe 24 saatte 16 MW'lık türbin kurarak dünya rekoru kırdı.

Batarya fiyatları düşen ham madde maliyetleri ile yeniden azalıyor

Elektrikli araç ve enerji depolama pazarını canlandıran batarya fiyatlarındaki düşüşü keşfedin. Ham madde maliyetlerindeki azalmaların etkisi.

Yapay zeka destekli yeni güneş panelleri

Yapay zeka, güneş enerjisi sektöründe devrim yaratacak perovskit tabanlı panellerin üretimine öncülük ediyor. Perovskit güneş hücrelerinin üretim sürecindeki dinamikleri anlamak ve ölçeklenebilirlik sağlamak adına, yapay...

Türkiye’nin iklim hedefi güncellemesi ve ekonomik faydaları

17 sivil toplum kuruluşundan Türkiye'nin iklim hedeflerini güncelleyerek ekonomik büyüme ve sürdürülebilirliği nasıl elde edebileceği üzerine kapsamlı bir bakış.

Biotrend Enerji net karını yüzde 322 artırdı

Biotrend Enerji'nin 2023 ilk dokuz ayında enerji gelirlerinde yaşanan büyük yükselişi, sürdürülebilir büyümenin yeni boyutlarını ortaya koyuyor.

COP28 Başkanlığı, 2030’a kadar yenilenebilir enerji kapasitesini üçe katlamayı öneriyor

COP28 Başkanlığı, global ısınmayı 1,5°C altında tutmak için yenilenebilir enerji kapasitesinin 2030'a kadar üçe katlanmasını öneriyor.

AB’nin 2023 Enerji Birliği Durumu raporu incelemesi

AB'nin 2023 Enerji Birliği Durumu raporu Avrupa'da yenilenebilir enerji yükselirken, karbon emisyonlarının düştüğünü ve Rus fosil yakıtlarına bağımlılığın azaldığını gösteriyor.