Ana Sayfa Etiketler Yenilenebilir enerji

Etiket: yenilenebilir enerji

Yenilenebilir enerji talebi 2023 yılında yüzde 11 artacak

Economist Intelligence Unit tarafından yayınlanan "Endüstri Görünümü 2023 raporu" 2023 yılında küresel ekonominin durgun olacağını ancak yenilenebilir enerji talebinin yüzde 11 artacağını öngörüyor.

Türkiye’nin rüzgar enerjisi potansiyeli 100 bin MW

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) verilerine göre, Türkiye'nin karasal ve deniz üstü (offshore) dahil toplam rüzgar enerjisi potansiyeli 100 bin MW olarak hesaplanıyor.

Fiba Yenilenebilir Enerji Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

İlk sürdürülebilirlik raporunu yayımlayan Fiba Yenilenebilir Enerji, 2025 yılı sonuna kadar kurulu gücünü yüzde 25 artırmayı planlıyor.

Fosil yakıtlardan çıkış, 12 trilyon dolar tasarruf sağlayacak

Oxford Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan araştırmaya göre, temiz enerjiye geçiş fosil yakıt sistemine kıyasla küresel ölçekte trilyonlarca lira tasarruf sağlayabilmenin yanı sıra enerji arz güvenliğiyle ilgili jeopolitik riskleri de en aza indirebilir.

Polat Enerji 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı

Polat Enerji Soma RES, Geycek RES, Poyraz RES, Seyitali RES, Göktepe RES ve Cıngıllı GES ile altı santralde toplam 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı.

YENADER: “Yenilenebilir enerji teşvikleri 2053’e kadar sürmeli”

Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği (YENADER) Genel Sekreteri Doç. Dr. Füsun Tut Haklıdır, "2053 karbonsuzlaşma hedeflerine ulaşmak için teşviklerde bir süre daha hız kesmeden devam etmek gerektiğine inanıyorum" dedi.

Konda: “Türkiye’de toplumun ilk tercihi yenilenebilir enerji”

Konda Araştırma'nın İklim Değişikliği Algı Raporu’na göre, Türkiye'de toplumun büyük çoğunluğu yenilenebilir enerjiyi ekonomi ve ihracat açısından ilk tercih olarak değerlendiriyor.

Yenilenebilir enerjide 5 yılda 35 GW artış sağlanabilir

Yenilenebilir enerji sektör temsilcileriyle biraraya gelen IEA Başkanı Fatih Birol, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’ye dair tahminlerin teşvik edici olduğunu belirterek, “Böyle devam edilirse 5 yılda 35 GW’lık artış sağlanabilir” dedi.

Yenilenebilir enerjiye 1 milyar dolar destek sağlanacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı işbirliğiyle gelişmekte olan ülkelerde yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla 1 milyar dolarlık finansman sağlanacak.

MediaMarkt mağazasında güneş enerjisi standı açtı

MediaMarkt, Solarçatı markası ile iş birliğine giderek Bodrum mağazasına güneş enerji sistemi standı kurdu. Yaz dönemi boyunca açık olacak stant alanında müşteriler, güneş enerji sistemleri  hakkında bilgi alabilecek.