Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi kapsamında “Enerji Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” başlıklı bir oturum düzenlendi. Oturum başkanlığını Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz yaparken, oturuma Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç ve Zorlu Enerji Grup Başkanı İbrahim Sinan Ak konuşmacı olarak katıldı.
Çin merkezli güneş paneli üreticisi Yingli Solar’ın Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç konuşmasında, Türkiye’de yenilenebilir enerji alanında çalışacak, enerji projelerine katma değer yaratacak ve ülke ekonomisinin ihtiyacı olan enerji santrallerini hayata geçirecek genç mühendislere çağrı yaptı. Kılıç, “Ülkemizde genç mühendisleri yenilenebilir enerji sektöründe kariyer yapmaya davet ediyorum. Sektörün ülke ekonomisine yaratacağı büyük kaktı için sizlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

GENÇLER ENERJİ ALANINDA KARİYER YAPSIN
Uğur Kılıç  Türkiye Gençlik Zirvesi’ne katılan gençlere enerji sektöründe kariyer yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Bilişim teknolojileri alanında kendisini geliştirmiş, bilgi ve birikimini artırmış, enerji sektörünün hızla dijitalleştiği bu dönem içerisinde enerji şirketlerinin bir çoğunun ihtiyaç duyacağı ve tercih edeceği çalışanların gençler arasından olacağına dikkat çekti. Uğur Kılıç, “Bilişim teknolojileri alt yapısı olmasa da enerji sektöründe bütün alanlardan ekonomi, işletme ve mühendislik alanlarından tüm gençlere ihtiyacımız var. Özellikle yenilenebilir enerjinin hayatımıza girdiği ve daha fazla gündeme geleceği bu dönemde kaliteli insan kaynağı, hem teknik know-how hem de enerji ile ilgili birikimlerini bir araya getirebileceği ve bu anlamda enerji şirketlerine katma değer yaratacak gençlerin bu alanda kariyer yapması için buradan çağrı yapıyorum” dedi.
Uğur Kılıç şöyle devam etti: “Türkiye’de insan kaynağına elektrik üretim kaynağından başlayarak, dağıtımına ve tüketiciye ulaştırılmasına kadar süren tüm aşamalarda bu profildeki gençlere ihtiyacımız olduğunu tekrar etmek isterim. Lütfen bu konuda kendinizi geliştirin ve iş hayatına atılın, belirlediğiniz kariyer yolunda bize katılın.”

 

Önceki İçerikLisanssız güneş kurulumu 2016 yılında rekor kırdı
Sonraki İçerikÇöplükte organik çilek hasadı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz