Ana Sayfa Etiketler Rüzgar enerjisi

Etiket: rüzgar enerjisi

Galata Wind kurulu gücünü 550 MW’ye çıkarmayı hedefliyor

Galata Wind, 2022 yılının 9 ayında global enerji krizi ve makroekonomik belirsizliklere rağmen gelirlerini %161 artırarak 863 milyon TL’ye çıkardı.

Alman Nordex, Türkiye’de yeni yatırım hedefliyor

Alman merkezli rüzgar türbini üreticisi Nordex, Türkiye'deki fabrikasında üretim kapasitesinin artırılmasının yanı sıra, yeni ürünler için yatırım görüşmeleri yapıldığını bildirdi.

EBRD, Galata Wind’e 45 milyon dolar finansman sağladı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), yenilenebilir enerjide kapasiteyi artırmaya yönelik Galata Wind’e 45 milyon ABD Doları destek verdi.

Enerjisa 5 yılda 5 bin MW kurulu güç hedefliyor

22 santralde, 5 farklı teknolojiyle üretim yapan ve 5 yıllık vizyonunu paylaşan Enerjisa Üretim, sadece yenilenebilir enerjiye yapacağı yatırımlarla 5 bin MW toplam kurulu güç hedefliyor.

Enerjisa rüzgar enerjisinde 1.500 MW’ye ulaşacak

Enerjisa Üretim YEKA 2 ihalelerinin tamamını kapsayan bin megavatlık rüzgâr enerjisi yatırımını gerçekleştirmek için Enercon ile anlaşma imzaladı.

Türkiye temiz enerjiyle dışa bağımlılığını yarıya indirebilir

Enerji konusunda faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Ember'in analizine göre,, 2021 yılında Türkiye’deki elektrik üretiminin yüzde 50’sini sağlayan ithal fosil yakıtların payı, rüzgar ve güneş enerjisi sayesinde 2030 yılına kadar yüzde 25’in altına inebilir.

Polat Enerji 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı

Polat Enerji Soma RES, Geycek RES, Poyraz RES, Seyitali RES, Göktepe RES ve Cıngıllı GES ile altı santralde toplam 695 MW yenilenebilir enerji kurulu gücüne ulaştı.

Geçen yıl 295 GW yenilenebilir enerji kapasitesi devreye alındı

Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Yenilenebilir Enerji Piyasası Güncelleme raporuna göre, geçen yıl küresel olarak devreye alınan yenilenebilir enerji kapasitesi bir önceki yıla göre yüzde 6 artış göstererek 295 GW seviyesine ulaştı.

Yenilenebilir enerji piyasasına bakış

Rüzgar ve güneş enerjisinde son yıllarda kaydedilen gelişmeye karşın YEKDEM bedellerinden YEKA ihalelerine, yatırımcıların döviz bazlı talebinden sanayicilerin şikayetine kadar bir çok sorun gündemdeki yerini koruyor.

Rüzgar enerjisinde Türkiye’ye yatırım çağrısı

İspanya’nın Bilbao şehrinde düzenlenen WindEurope etkinliğine katılan TÜREB Heyeti, rüzgar türbini tedarikçileri ve ana bileşen üreticilerine “Türkiye’ye yatırım yapmaları” çağrısında bulundu.