Ana Sayfa Etiketler Karbon nötr

Etiket: karbon nötr

Bosch iklim nötr teknolojiye 3 milyar euro yatırım yapacak

Bosch tarafından küresel ısınmanın azaltılması için elektrifikasyon ve hidrojen gibi iklim nötr teknolojilere 3 yıl içinde 3 milyar Avro'luk yatırım yapılacağı açıklandı.

Borusan Holding 2030 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyor

Sürdürülebilir büyümeyi esas alan Borusan Holding, 2030 yılına kadar karbon nötr olmaya hedefliyor. Grup enerji dahil gelecek üç yılda tüm faaliyet alanlarında 12 milyar TL yatırım yapmayı planlıyor.

Küresel ısınma ülkelerin milli gelirlerini eritecek

Boğaziçi Zirvesi'nde konuşan Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu, “Küresel ısınma bu hızda devam ederse 2100 yılında ülkelerin gayri safi yurt içi hasılaları ortalama yüzde 25 oranında eriyecek.” dedi.

Galata Wind ile Doğan Holding kendi enerjisini üretecek

Galata Wind Enerji’nin iştiraki Sunflower, Doğan Holding genel merkezinin çatısına, 99kWp’lık GES sistemi kurdu. GES sistemiyle Doğan Holding, yılda 120 MWh enerji tasarrufu sağlayacak.

SOCAR Türkiye’nin yönetim binaları yeşil enerjiye geçiyor

SOCAR Türkiye, karbon ayak izini azaltma hedefiyle, içinde Vadistanbul’daki Genel Merkezi’nin de bulunduğu iştiraklerine ait yönetim binalarında ve bazı tesislerinde yeşil enerji kullanacak.

Garanti BBVA, karbon nötr şirket oldu

Garanti BBVA, karbon emisyonlarını sıfırlayarak karbon nötr şirket sıfatını kazandı. Banka, karbon emisyonlarını 2020’de referans yıla göre yüzde 75 azaltırken, kalan emisyonlarını nötrlemek için de karbon kredisi satın aldı.

“Fosil yakıt kullanımı 2050’de yüzde 75 düşecek”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı'nın (IRENA) “Dünya Enerji Dönüşümleri Görünümü” raporuna göre, 2050 yılında fosil yakıt kullanımında yüzde 75'ten fazla düşüş bekleniyor.

Güneş panelleri bu kez kamyon üzerine yerleştirildi

İsviçreli nakliyat şirketi Rhyner Lojistik, soğutucu ünitesine güç sağlamak için filosundaki Renault Trucks D Wide elektrikli kamyonların üzerine güneş panelleri yerleştirdi.

Schneider Electric enerji verimlilik projelerine destek verecek

Schneider Electric  enerji verimliliği alanında yenilikçi ürün ve çözüm geliştiren, global pazarlara açılmayı hedefleyen Türk girişimcilere ve start-uplara destek verecek. 

Sanofi Lüleburgaz fabrikasında yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçti

2030 yılına kadar tüm dünyada yüzde 100 yenilenebilir elektrik kullanımı hedefleyen Sanofi, Türkiye’de Lüleburgaz’daki fabrikasında yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiş yaptı.