Ana Sayfa Etiketler Epdk

Etiket: epdk

2024 yılı YEKDEM başvuruları: Son tarih 30 Kasım

Türkiye'nin yeşil enerji potansiyeli artarken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), bu konudaki önemli duyuruları paylaşıyor. İşte 2024 yılı YEKDEM başvurularına dair bilinmesi gerekenler YEKDEM nedir? Yenilenebilir Enerji...

Depolamalı elektrik üretim tesislerine yeni düzenleme

EPDK'nın depolamalı elektrik üretim tesisleri için yaptığı son düzenlemeler, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği ve YEKA gelişmeleri

Depremden zarar gören lisanssız tesisler YEKDEM’e katkıdan muaf

Deprem bölgesinde zarar gören lisanssız üretim tesislerine YEKDEM’e bedelsiz katkı yapma zorunluluğu 31 Ağustos 2024’e kadar ertelendi.

EÜAŞ’ın elektrik satış fiyatı kWh başına 110 kuruş oldu

EÜAŞ'ın görevli tedarik şirketlerine yapılan satışları kilovatsaat başına 110 kuruş, dağıtım şirketlerine satışları kilovatsaat başına 100 kuruş oldu.

Temiz enerjinin payı yüzde 54,3 oldu

EPDK’nın Mayıs ayına ilişkin “Elektrik Piyasası Sektör Raporu” na göre, lisanslı ve lisanssız santraller dahil olmak üzere yenilenebilir enerji kurulu gücü 56.838 MW olurken, oran olarak yüzde 54,3 oldu.

Türkiye’de 3 bin 700 adet şarj istasyonu var

Türkiye'de elektrikli araç şarj istasyonu sayısı 17 Temmuz 2023 itibarıyla 3 bin 790 adet olurken, şarj noktası (soketi) sayısı ise 8 bin 1'e yükseldi.

Enerjim Sensin Hızlandırma Programı başvuruları başladı

EPDK ve Elder koordinatörlüğünde, İTÜ ARI Teknokent iş birliği ile enerji projelerini desteklemeyi amaçlayan “Enerjim Sensin Hızlandırma Programı” için başvurular başladı.

Şarj ağı işletmecilerine 31 Ocak 2024’e kadar süre verildi

Elektrikli araç kullanıcılarına hizmet sağlayan şarj ağı işletmeci lisansı sahibi tüzel kişilere, şarj ağı oluşturmaları için 31 Ocak 2024 tarihine kadar süre tanındı.

Yenilenebilir enerji santralleri için 310 MW kapasite kaldı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) yenilenebilir enerji santralleri için rüzgar, güneş, lisanssız ve hibrit santraller için toplamda 310,3 MW ek kapasite kaldığını duyurdu.

EPDK serbest bölgelerde sadece öz tüketim için lisans verecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) serbest bölgelerde sadece kendi ihtiyacı için elektrik üretmek isteyen işletmelere üretim lisansı verilmesine karar verdi.