RePG yatırım aldı Keiretsu Forum RePG Enerji Kurucusu Hasan Ayartürk

Havanın içindeki bağıl nem ve ısı değişiminden faydalanarak elektriğe dayalı güç üreten yüzde 100 yenilenebilir, yeni nesil, yeşil enerji RePG, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 60 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

RePG yatırım aldıRePG yatırım aldı. RePG teknolojisi ortamdaki bağıl nem yani gizli ısı ve atık ısıyı kullanarak bilinen enerji teknolojilerinin kullanılamadığı durumlarda bile elektrik, ısıtma, soğutma ve havadan su üretebilen yeni nesil yenilenebilir enerji (türbin) teknolojisi. RePG sistemleri ile havadaki gizli ısı, düşük sıcaklıklı atık enerji kaynakları kullanılıyor. Düşük ve yüksek atık ısılar ve jeotermal kaynaklar da RePG teknolojisiyle elektrik, ısıtma, soğutma ve su kaynağına dönüşebiliyor. Mikro Modül yapısı sayesinde farklı lokasyonlara mobil ve seri şekilde kurulabilen RePG, ürettiği enerjiyi ve suyu bünyesinde bulunan enerji ve su depolarında muhafaza ediyor.

RePG enerji teknolojisi düşük debili ve 100 derece altındaki düşük atık ısılardan pozitif enerji üretimi yapabiliyor. Bu sayede sahip olduğu patentli enerji teknolojisini; fabrikalar ve jeotermallerde, kazan, soba, kombi, ısı pompası, klimalar, motor çeket ve egzoslarda, veri merkezlerinde enerji ürünleri ve havadan su üretim sistemleri olarak sunuyor.

RePG Enerji Kurucusu Hasan Ayartürk: “2016’dan beri 5,5 milyon euro çekirdek ve erken aşama yatırımı aldık”

RePG Enerji Kurucusu Hasan Ayartürk, Mart 2022’den başlayarak son 12 ayda Melekler ve Stratejik yatırımcılardan 1,5 milyon euro yatırım alan RePG’nin, 2016’dan itibaren aldığı çekirdek ve erken aşama yatırım miktarı 5.5 milyon euro olduğunu belirterek şunları söyledi: “2023 yılı sonuna kadar “Serie A” yatırım turu ile öncelikli Sanayi ve Su ürünlerinde “Seri Üretim” ve “Scale Up” amaçlı yatırım turunu başlattık. Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından aldığımız 60 milyon dolarlık yatırım ile de büyümeye devam edeceğiz.

2023 yılı sonuna kadar en az 2 kıtada ve 3-4 ülkede başarılı referansları ve 2024 sonuna kadar 3-4 kıtada ve 10’dan fazla  ülkede farklı coğrafyalarda Gizli-Isı ve Atık Isı enerji ve su ürünlerimizin üretim ve satışını hedeflemekteyiz. Dünyaya Türk enerji ve su teknolojisi ve ürünleri ihraç etmek, dünyanın ihtiyacı olan karbon salımı hedefleri ve sürdürülebilirlik alanlarında en öncü derin enerji teknoloji startup firması olarak RePG adını duyurmak istiyoruz.

48 patent başvurusu yaparak 6 farklı uygulama alanında ürün geliştirdik

Keiretsu Forum

Öte yandan RePG Enerji ve Su teknolojileri sayesinde bireyler, evler, kurumlar, iş yerleri, fabrikalar ve şehirler kendi enerji ve suyunu gizli ısı ve atık ısılardan çok düşük maliyetlerle üretebilir hale gelecek. RePG Enerji olarak 2015 yılından bu yana geliştirdiğimiz derin teknolojiyi 25+ AR-GE ve ÜR-GE ekibiyle 48 patent başvurusu yaparak; Konut, Sanayi, Araç, Klima, Veri Merkezi, Su olmak üzere 6 farklı  uygulama alanında ürün geliştirdik. Patent Effect 2022 yıl bazındaki raporuna göre 22 patent ile en fazla patent başvurusu olan girişimler kategorisinde birinci sıradayız.

RePG teknoloji düşük atık ısıdan (40°-100°C) temiz enerj üretebilen benzersiz bir teknoloji. Bilinen teknolojiler ile bu düzeyde düşük atık ısıdan verimli elektrik elde etmek mümkün değil. RePG’nin teknolojisi modüler ve esnektir, bu nedenle ortamın şartlarına uygun olarak mikro, midi, makro boyutlarda makinalar üretebilmekte ve akıllı sistemleri ile ortamın şartlarına göre makinaların devreye girmesini aksi halde çalışmamasını sağlayarak maksimum enerji verimliliği prensibi ile çalışmaktadır. Bu nedenlerle, RePG ürünlerinin yatırımın geri dönüş oranları rakiplerine kıyasla çok kısa zamanda alınabilmektedir.”

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.