Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Özkan Özyavuz

Shell & Turcas Petrol A.Ş şirketinin Perakende Satışlar Pazarlama Direktörlüğü görevine Özkan Özyavuz getirildi.

Kariyerine telekomünikasyon sektöründe başlayan Özkan Özyavuz, Avea ve Turkcell’in satış, pazarlama ve iletişim faaliyetlerinde etkin rol oynadı. 2017 yılında, Mars Sportif’in tüm pazarlama faaliyetlerini yönetmeye başlayan Özyavuz, 2020 itibariyle ise KFC Türkiye’de CMO olarak görev aldı ve marka konumlandırması, pazarlama iletişimi, e-ticaret, gelir yönetimi ve dijitalleşme alanlarında şirketin dönüşümüne liderlik etti. Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörlüğü görevi ile birlikte Özyavuz, şirketin pazarlama faaliyetlerini yönetecek.

En Başarılı 50 Dijital CMO

Özkan Özyavuz, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesine sahip. 2022 yılında BMI Business School tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CMO’ listesinde yer alan Özyavuz, aynı zamanda Fast Company tarafından düzenlenen ve global jüri tarafından belirlenen En Başarılı 50 Dijital CMO’dan birisi oldu. Ayrıca 2023 Mart’ta Fortune dergisinin global ve Avrupa ofisleriyle ortaklaşa hazırladığı Fortune Türkiye C-Suite Series 50 CMO listesine de girmeye hak kazandı.

Evli ve 5 yaşında bir oğlu olan Özkan, 2000 yılında Su Topu Milli Takımı’nda yer aldı ve 2010 yılından bu yana açık deniz yüzme yarışlarına katıldı.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.