Ana Sayfa Etiketler Uluslararası Enerji Ajansı

Etiket: Uluslararası Enerji Ajansı

“İyileştirme planlarının kalbinde yenilenebilir enerji olsun”

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, ülkelere çağrıda bulunarak koronavirüs krizi sonrası için ekonomik iyileşme planlarının kalbine yenilenebilir enerjiyi yerleştirmelerini istedi.

Bu yıl 200 GW yenilenebilir kapasite devreye alınacak

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) verilerine göre, 2019 yılsonu itibariyle küresel ölçekte 115 GW rüzgar ve 53 GW güneş enerjisi olmak üzere toplam 200 GW yenilenebilir enerji kapasitesinin devreye alınacağı öngörülüyor.  

Dünya elektriğinin yüzde 30’unu yenilenebilir kaynaklar karşılayacak

Uluslararası Enerji Ajansı'nın 2023 yılı tahminlerine göre, yenilenebilir enerji kaynaklarının dünya elektrik talebini karşılamadaki payı yüzde 30'a, dünya enerji talebini karşılamadaki payı ise yüzde 12.4'e ulaşacak.

“Yenilenebilir ucuzluyor, kömür düşüşe geçiyor”

Uluslararası Enerji Ajansı’nın yayımladığı "2018 Dünya Enerji Görünümü" raporunu değerlendiren Enerji Ekonomisi ve Finansal Analiz Enstitüsü’ne göre, ucuzlayan yenilenebilir enerji teknolojileri tercih edildikçe kömürden elektrik üretimi azalıyor.

Türkiye enerji depolama olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak

Dünyada enerji depolama olimpiyatları olarak anılan EnerSTOCK konferansları bu yıl ilk kez 25-28 Nisan arasında Türkiye’de gerçekleştirilecek. Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Tasarrufu ile Enerji Teknoloji...
× WhatsApp Hattı