Ana Sayfa Etiketler Sanko Enerji

Etiket: Sanko Enerji

Halka arzı beklenen yeşil şirketler

Halka arz için Gama Recycle SPK'ya başvururken, Rönesans Enerji halka arz sürecinin iptal edildiğini duyurdu. Yeşil Global Enerji, Enda Enerji ve Sanko Enerji’nin hazırlığı sürüyor.

Sanko Enerji temiz enerji kurulu gücünü 2 bin MW’ye çıkaracak

Sanko Enerji CEO’su Hakan Yıldırım, tamamı yenilenebilir kaynaklara dayalı 16 santral ve 1000 MW kurulu güce sahip olduklarını belirterek, önümüzdeki 10 yılda 1.000 MW daha kurulu güç hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’nin jeotermal sayesinde ciddi bir sondaj tecrübesi oluştu

Manisa’nın Salihli ilçesinde toplam 70 MW kapasiteli üç jeotermal santrali işleten Sanko Enerji Grubu CEO’su Hakan Yıldırım, “Burada o kadar çok sondaj yapıldı ki sondaj mühendisliği alanında kazanılan yetkinlik Karadeniz’de doğalgaz aramalarında işe yarıyor” dedi.

SANKO Holding’de üst düzey atama

SANKO Holding'de Finans Direktörü olarak görev yapan Mustafa Günbulut, Holding Yönetim Kurulu kararıyla CFO olarak atandı.

Sanko Enerji 200 MW’lık 4 rüzgar santralinin açılışını yaptı

Sanko Enerji son dönemde devreye alınan ve toplam kurulu gücü 200 MW olan Akyel-1, Akyel-2, Gazi-9 ve Güney-1 rüzgar enerjisi santralleri (RES) için Bursa’da inşa edilen Güney-1 RES sahasında açılış töreni düzenledi.

Sanko Enerji yurt dışı projelerin finansmanı için IFC ile anlaştı

Sanko Enerji, Dünya Bankası kuruluşu IFC ile anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında her iki taraf da yurt dışındaki yenilenebilir enerji ve yeni teknoloji yatırımları için proje keşfi, inceleme ve finansman olanaklarını değerlendirebilecek.

Yenilenebilir enerjide 5 yılda 35 GW artış sağlanabilir

Yenilenebilir enerji sektör temsilcileriyle biraraya gelen IEA Başkanı Fatih Birol, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’ye dair tahminlerin teşvik edici olduğunu belirterek, “Böyle devam edilirse 5 yılda 35 GW’lık artış sağlanabilir” dedi.

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığı’na Sedef Karagöz atandı

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığına Sedef Karagöz getirildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sanko Enerji Grubuna Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Karagöz, yurt içi ve...

Hakan Yıldırım Sanko Enerji CEO’su oldu  

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, 01 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Sanko Enerji CEO’su olarak atandı. Çalışma hayatına ASELSAN’da başlayan Yıldırım, ardından,...

Sanko Enerji’nin 54.5 MW’lik Salihli JES’leri devreye alındı

Sanko Enerji’ye ait toplam 54.5 MW’lik Salihli JES-2 ve JES-3 santralleri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’nın video konferans aracılığı katıldığı bir törenle devreye alındı.