Sanko Enerji CEO Hakan Yıldırım

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, 01 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Sanko Enerji CEO’su olarak atandı.

Çalışma hayatına ASELSAN’da başlayan Yıldırım, ardından, Gama Güç Sistemlerinde, doğalgaz boru hatları, kombine gaz çevrim santralleri ve kömür santralleri projelerinde saha mühendisliği yaptı.

Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Yıldırım, daha sonra Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı. Hakan Yıldırım, Siemens’teki kariyerinin adından Kalyon Enerji Yatırım A.Ş. CEO’luğunu üstlendi.

SANKO ENERJİ 927 MW KAPASİTEYE SAHİP

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve yüksek lisansını işletme alanında Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu atamayla birlikte görevi Hakan Yıldırım’a devreden Ziya Erdem, bu tarihten itibaren görevine Sanko Enerji Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edecek.

Sanko Enerji 6 hidroelektrik, 6 rüzgâr enerjisi ve 3 jeotermal enerji santraline yaptığı 1,7 milyar dolar yatırımla, toplam kurulu gücü 927 MW’lık kapasitesiyle yenilenebilir kaynaklardan toplam 3,4 milyar kWh enerji üretiyor.

Önceki İçerikZorlu Enerji Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri arasında
Sonraki İçerikSOLARTR 2021 13-15 Ekim’de Antalya’da yapılacak

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz