elektrikli araç şarj istasyonu

ISOMER markasıyla elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumu ve işletilmesi için EPDK’dan lisans alan Üçay Grup’un CEO’su Turan Şakacı, “TOGG’un banttan inerek hayatımıza girmesi elektrikli şarj istasyonları için çok önemli bir adım” dedi.

Şakacı, elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşması açısından TOGG’u çok önemli gördüğünü belirterek, ISOMER markamızla elektrikli şarj istasyonlarında hızla yol alarak pazarda lider konumuna yükseleceklerini öne sürdü.

Üçay Grup’ta TOGG sevinci

Dünyaca ünlü güç yönetim firması EATON, elektrikli araç şarj istasyonları çözümleri için Üçay Grup ile yaklaşık 1 yıl önce partnerlik anlaşması imzalamıştı. Anlaşma ile Üçay Grup, ISOMER markası ile elektrikli araçların şarj istasyonları satışında ve servisinde tek yetkili olmuştu.

ÜÇAY Grup CEO’su Turan Şakacı
ÜÇAY Grup CEO’su Turan Şakacı

Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “TOGG’un banttan inerek hayatımıza girmesi elektrikli şarj istasyonları için çok önemli bir adım. Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG, 2023 ilk çeyrekte sokaklarda olacak. Elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşması açısından TOGG’daki bu gelişmeyi hayati bir önem olarak değerlendirebiliriz.” dedi.

TOGG, elektrikli araç kullanım algısını değiştirecek

TOGG ile elektrikli araç algısının değişeceğini vurgulayan Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Türkiye ve dünyada elektrikli araç pazarı ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Sürdürülebilir bir gelecek planında elektrikli araçlar önemli bir yer teşkil ediyor. Bununla ilgili başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada ciddi yaptırım adımları atılıyor. TOGG, 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak. TOGG ile birlikte ülkemiz tüketicisinin elektrikli araç kullanım algısının değişeceğine ve elektrikli araç pazarındaki talebin artacağına inanıyorum” diye konuştu.

ISOMER markasıyla elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumu ve işletilmesi için EPDK’dan lisans alan sayılı kurum arasında bulunduklarını belirten Şakacı, “TOGG’daki son gelişmeyi gerek ülkemiz gerekse de şirketimiz adına büyük bir sevinçle karşılıyoruz. Üçay Grup olarak ISOMER markamızla Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulması konusunda hızla yol alarak liderliği ele alacağımıza inancımız tamdır. TOGG’un hem ülkemize hem de tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TOGG, 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak

TOOG’un 2030’a kadar tek platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretilmesi planlanıyor. Fabrikada ilk olarak tamamen elektrikli C segment SUV olan TOGG SUV üretilecek ve 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak. Altı farklı renkte satışa sunulacak TOGG’un renklerine; “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimleri verildi. TOGG’un da hayatımıza dahil olması ile elektrikli şarj istasyonlarına olan ihtiyacın artması bekleniyor. Şirketin 2023 yılı hedefi 17-18 bin araç üreterek piyasaya sürmek.

Önceki İçerikTürkiye için “net sıfır” olmanın maliyeti yılda 10 milyar dolar
Sonraki İçerikÇevreyi zengin ülkeler kirletiyor, bedelini fakir ülkeler ödüyor

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz