Ana Sayfa Etiketler şarj istasyonu

Etiket: şarj istasyonu

Eşarj, Brisa’nın Otopratik mağazalarında hizmet verecek

Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu Eşarj tarafından Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik mağazalarında yıl sonuna kadar 17 istasyonun devreye alınması hedefleniyor.  

Shell Avrupa’nın yaygın elektrikli araç şarj ağını satın alıyor

Shell İngiltere’nin önde elektrik şarj istasyonu ağı ubitricity’yi satın aldı. Ubitricity 2 bin 700’den fazla sokak şarj istasyonuyla Avrupa genelinde en yaygın ağa sahip bulunuyor.

Eşarj İsveç’de şarj istasyonu kuruyor

Enerjisa Enerji bünyesindeki Eşarj, Temsa’nın Adana tesislerinde üretilerek İsveç’e ihraç edilen 6 adet MD9 electricCITY elektrikli otobüsün şarj ihtiyacı için İsveç’de şarj istasyonu kuracak.

50 otoparktan birinde elektrikli şarj olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Otopark Yönetmeliği’nde yapacağımız düzenlemeyle her 50 park yerinden bir tanesi elektrikli araçlar için ayrılacak, şarj istasyonları olacak, bu zorunlu hale geliyor" dedi.

ZES’ten elektrikli otomobillere 100 yeni şarj istasyonu

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan olan Zorlu Energy Solutions (ZES), 266 lokasyonda açtığı 100 yeni şarj istasyonuyla toplam 56 şehirde hizmet veriyor. 

Batarya kapasitesi 100 bin MW’ye ulaşacak

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği Başkanı Halil Demirdağ, 2030'da Türkiye'de 1 milyonun üzerinde elektrikli aracın kullanılmasının beklendiğini belirterek, bu araçların 100 bin megavatlık bir batarya kapasitesi oluşturacağını söyledi.

Dağıtım şirketleri, “Türkiye’nin Otomobili” ne hazırlanıyor

ELDER Başkanı Serhat Çeçen "Türkiye'nin Otomobili" projesinin  elektrik dağıtım sektörünü yakından ilgilendirdiğini belirterek, “Elektrikli araç şarj istasyonu kurulumlarının dağıtım şirketlerinin kontrolü altında yapılması gerekiyor” dedi.

Dünyada elektrikli araç sayısı 2 milyona yaklaştı

Gelişen ve küreselleşen dünyada hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran motorlu taşıtların yerini elektrikli araçlar alıyor. Çevreye olan etkilerinin yanı sıra ulaşım maliyetlerinin de azaltılması için...

İSPARK’tan yeşil ataklar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yürütülen yeni otopark projelerinde yeşil alanlara yer veriliyor. Yer altına yapılan yeni otoparkların üstü yeşil alan, spor alanları...

Enerjide gelecek depolama ve şarj istasyonlarında

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, Enerji Sektörü İşlem ve Trendleri: 2016 Değerlendirmesi ve 2017 Görünümü Raporu’nun sonuçlarını açıkladı. Rapora göre, enerji sektöründe küresel...
× WhatsApp Hattı