Ana Sayfa Etiketler Elektrikli araç

Etiket: elektrikli araç

Güneş ve rüzgar enerjisi süratle gelişiyor

2018’de 100 GW güneş enerjisi dünya enerji envanterine girerken, 2025’e kadar rüzgarı, 2030’e kadar da kömürü geçmesi muhtemel. 2060’a kadar dünyada yenilenebilir enerjinin elektrik üretimindeki payının yüzde 40'a yükselmesi öngörülüyor.

Peugeot tüm modellerinde elektrikli seçeneğini de sunacak

Peugeot CEO’su Linda Jackson, son iki yılda düşük ve sıfır emisyonlu araçları piyasaya daha çok sürdüklerini belirterek, “2025 yılına kadar, tüm Peugeot ürün gamında elektrikli alternatifi olacak” dedi.

DHL filosunun yüzde 60’ını elektrikli araçlardan oluşturacak

DHL Express, Avrupa filosu için ilk 100 adet Fiat E-Ducato elektrikli hafif ticari aracı satın aldı. Firma 2030 yılına kadar filosunun yüzde 60’ını elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyor.

Ford Otosan elektrikli araç entegre üretim tesisi kuracak

Ford Otosan Kocaeli’de 2 milyar euro’luk yatırımla Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisini kuracak. Tesiste elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projeleri hayata geçirilecek.

“Sıfır emisyon için 2 araçtan 1’inin elektrikli olması gerekiyor”

IEA Başkanı Fatih Birol, ülkelerin 2050'de emisyonlarını sıfıra indirmek istediğini belirterek, “Bunun için satılan her 2 araçtan 1'inin elektrikli olması gerekiyor” dedi.

Shell Avrupa’nın yaygın elektrikli araç şarj ağını satın alıyor

Shell İngiltere’nin önde elektrik şarj istasyonu ağı ubitricity’yi satın aldı. Ubitricity 2 bin 700’den fazla sokak şarj istasyonuyla Avrupa genelinde en yaygın ağa sahip bulunuyor.

İlk 10 ayda 314 adet elektrik araç satıldı

Türkiye’de yılın 10 ayında 314 adet elektrikli ve 15 bin 151 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşirken, elektrikli otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 105,2, hibrit otomobil satışları da yüzde 73,9 yükseldi.

50 otoparktan birinde elektrikli şarj olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Otopark Yönetmeliği’nde yapacağımız düzenlemeyle her 50 park yerinden bir tanesi elektrikli araçlar için ayrılacak, şarj istasyonları olacak, bu zorunlu hale geliyor" dedi.

Dağıtım şirketleri, “Türkiye’nin Otomobili” ne hazırlanıyor

ELDER Başkanı Serhat Çeçen "Türkiye'nin Otomobili" projesinin  elektrik dağıtım sektörünü yakından ilgilendirdiğini belirterek, “Elektrikli araç şarj istasyonu kurulumlarının dağıtım şirketlerinin kontrolü altında yapılması gerekiyor” dedi.

Elektrikli araçlara gürültü zorunluluğu

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, satılan bütün yeni elektrikli ve hibrit otomobillerde düşük hızlarda giderken ses çıkartan sistem bulunması zorunlu hale getirildi.
× WhatsApp Hattı