Ana Sayfa Etiketler Elektrikli araç

Etiket: elektrikli araç

Zorlu Enerji Karadağ’da 15 adet şarj istasyonu kuracak

Zorlu Enerji’nin elektrikli araç şarj istasyon ağı ZES, Karadağ’ın 13 farklı şehrinde 15 adet çift soketli elektrikli araç şarj istasyonunun teminini, kurulmasını ve destek hizmetlerini sağlayacak.

Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası 11-12 Eylül’de düzenlenecek

Electric Hybrid Cars Dergisi ile TEHAD tarafından düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası 11-12 Eylül’de İstanbul Tuzla’da bulunan AutoDrom pist alanında gerçekleştirilecek.

Lityum batarya maliyetleri düşüyor

TSKB Enerji Çalışma Grubu’nun “Elektrikli Araçlar ve Depolama Teknolojileri” araştırmasına göre, dünyada elektrikli araç pazarındaki büyüme lityum tabanlı batarya teknolojilerinin maliyetlerindeki düşüşü tetikliyor.

Bosch, batarya üretimi yapacak

Bosch, Almanya'nın Eisenach şehrindeki fabrikasında 48 voltluk ikinci nesil bataryaların tam ölçekli üretimini başlatıyor. Bosch’un endüstriyel teknolojiden sorumlu yönetim kurulu üyesi Rolf Najork, “Bataryaları avucumuzun içi gibi biliyoruz” dedi.

10 tüketiciden 4’ü elektrikli araç almayı planlıyor

EY’nin Mobilite Tüketici Endeksi’ne göre, gelecek 12 aylık dönemde elektrikli araç satışlarında patlama yaşanacak. Endeks kapsamında ankete katılan tüketicilerin yüzde 41’i gelecek yıl elektrikli araç almayı planlıyor.

Güneş ve rüzgar enerjisi süratle gelişiyor

2018’de 100 GW güneş enerjisi dünya enerji envanterine girerken, 2025’e kadar rüzgarı, 2030’e kadar da kömürü geçmesi muhtemel. 2060’a kadar dünyada yenilenebilir enerjinin elektrik üretimindeki payının yüzde 40'a yükselmesi öngörülüyor.

Peugeot tüm modellerinde elektrikli seçeneğini de sunacak

Peugeot CEO’su Linda Jackson, son iki yılda düşük ve sıfır emisyonlu araçları piyasaya daha çok sürdüklerini belirterek, “2025 yılına kadar, tüm Peugeot ürün gamında elektrikli alternatifi olacak” dedi.

DHL filosunun yüzde 60’ını elektrikli araçlardan oluşturacak

DHL Express, Avrupa filosu için ilk 100 adet Fiat E-Ducato elektrikli hafif ticari aracı satın aldı. Firma 2030 yılına kadar filosunun yüzde 60’ını elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyor.

Ford Otosan elektrikli araç entegre üretim tesisi kuracak

Ford Otosan Kocaeli’de 2 milyar euro’luk yatırımla Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisini kuracak. Tesiste elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projeleri hayata geçirilecek.

“Sıfır emisyon için 2 araçtan 1’inin elektrikli olması gerekiyor”

IEA Başkanı Fatih Birol, ülkelerin 2050'de emisyonlarını sıfıra indirmek istediğini belirterek, “Bunun için satılan her 2 araçtan 1'inin elektrikli olması gerekiyor” dedi.
× WhatsApp Hattı