Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından “Lisanssız Elektrik Üretim Tesislerinin Başvuru Süreci” hakkında elektrik dağıtım firmalarına gönderilen yazıyı kamuoyuyla paylaştı. Buna göre söz konusu başvuruların değerlendirme süreci, ileri bir tarihe ertelendi. Bu süreçte başvuruların alınmaya devam edeceği, değerlendirmelerin yapılacağı komisyon toplantılarının tarihlerinin ertelendiği bildirildi.

GENSED tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “EPDK’nın, Elektrik Dağıtım firmalarına gönderdiği 14.04.2020 tarih ve 22131205-110.06.01-19655 sayılı yazısı ile, Covid-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı ve ilgili resmi makamlarca alınan tedbirler kapsamında, Lisanssız elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 12. fıkrası uyarınca oluşturulan lisanssız üretim tesisleri başvurularının değerlendirilmesi ile ilgili komisyon toplantılarının EPDK tarafından bildirilecek ileri bir tarihe kadar yapılamayacağı belirtilmiştir. Bu süreçte başvurular alınmaya devam edecek olup, başvuruları değerlendirmek üzere toplanacak komisyonun toplantı tarihleri ertelenmiştir.

Başvuruların, komisyon toplantıları yapılmaya başlanmasıyla birlikte başvuru yapılan aylık dönem gözetilerek hak kaybı yaşanmayacak şekilde değerlendirmeye alınacağı bildirilmiştir.”

Önceki İçerikKorona krizi bu yıl karbon emisyonlarını 2.5 milyar ton azaltacak
Sonraki İçerikPetrol savaşının kazananı Türkiye olabilir mi?

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz