EBRD, Türkiye’deki küçük ölçekli sürdürülebilir enerji projeleri için 400 milyon euro değerindeki yeni finans paketini açıklayacak. EBRD, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı’nın (TurSEFF) üçüncü aşamasını duyuracak.
Yeni fonlar, Banka’nın Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) yönetiminde sağlanmakta olan finansmanın genişletilmesine yönelik olarak, kaynak verimliliğini artırmak isteyen özel şirketleri de kapsayacak özel bir finansman programını hedeflemektedir. Bu yeni finansman basamağı, TurSEFF’in artan talebi karşılamak üzere ikinci kez uzatılmasına damgasını vuruyor. Yarım gün sürecek konferansta ayrıca bugüne kadar bu program ile finansman sağlanmış en iyi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projeleri de ödüllendirilecek.

6 YILDA 860 PROJE FİNANSE EDİLDİ                                       TurSEFF kapsamında 2010 yılından bu yana katılımcı beş banka aracılığıyla 860’dan fazla proje finanse edildi. TurSEFF kapsamında finansman almış Türk bankalarının ve özel şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra, programı destekleyen T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Avrupa Birliği’nden üst düzey temsilciler de katılım gösterecek.             Finansman paketi 7 Aralık 2016’da İstanbul’da yapılacak olan “Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı Mükemmeliyet Ödülleri Töreni”nde açıklanacak.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.