Ana Sayfa Etiketler Sürdürülebilirlik

Etiket: sürdürülebilirlik

Yapı Kredi bir kez daha CDP Türkiye Su Lideri oldu

Yapı Kredi Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Su Programı’na yaptığı raporlamayla bu yıl da CDP Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı kapsamında CDP Türkiye Su Lideri ödülünün sahibi oldu.  

Karbon ayak izini yüzde 39 azalttı

Henkel 2020 itibarıyla çevresel ayak izini yüzde 39 oranında azaltırken, ambalajlarının da yüzde 89 oranında geri dönüştürülebilir olmasını sağladı.

Anadolu Efes 2 milyon tohum topunu doğayla buluşturuyor

Anadolu Efes, çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim Ecording ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda 2 milyon tohum topu, yeşil şişeli ürünler vesilesiyle toprakla buluşuyor.

Ülker’den sürdürülebilirlik video serisi  

Ülker, “Güzel Ülkem Doğa Bize Emanet” sloganıyla hazırladığı videolarla sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmaya çalışacak.

Sabancı Holding, Net Sıfır emisyon hedefliyor

Sabancı Holding'den yapılan açıklamada, "En geç, kritik eşik olan 2050'de, 'Net Sıfır Emisyon' da dahil tüm hedeflerimize ulaşmak istiyoruz" denildi.

Zorlu Enerji sıfır karbon için 1.2 milyon fidan dikecek

Zorlu Enerji, iklim krizi ile mücadele ve sürdürülebilirlik kapsamında ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile 2030 yılına kadar toplam 1.2 milyon fidan dikmeyi hedefliyor.

Havacılık sektörü krizden ‘yeşil’ çıkış arıyor

Havacılık sektörü yavaş yavaş toparlanmaya başlarken, küresel havacılık endüstrisinin karşı karşıya olduğu mevcut krize rağmen, sektörün sürdürülebilirliğe odaklanma taahhüdü devam ediyor.

Kardaki ayak izinden karbon ayak izine

Konu çevre kirliliği ve iklim değişikliği olunca metropol hayatında her gün karşılaştığımız rutin manzaralar yeterli veri ve ipucu sunsa da, kırsal yaşamda, doğal hayatın...

Koronavirüsün nedeni iklim krizi olabilir mi?

Tüm dünyanın gündemi koronavirüs (Covid-19) ile mücadeleye odaklanmışken yaşadığımız gezegenin ve toplumun sürdürülebilir geleceği için neye ihtiyacı olduğuna tekrar bakmakta fayda var. Aslında sadece...

Atıksu atık değil, önemli bir kaynaktır

Kendi geçici ekonomik çıkarlarımız için çevresel dengeye zarar vermemeliyiz. Kullandığımız suyu orijinal haline getirecek kadar arıtabilirsek geri kazanmayı da ciddi olarak düşünmeliyiz.
× WhatsApp Hattı