Ana Sayfa Etiketler Sürdürülebilirlik

Etiket: sürdürülebilirlik

Akbank sürdürülebilirlik temalı 700 milyon dolar kredi sağladı

Akbank 367 gün vadeli ve maliyeti SOFR+%2,75 ve Euribor+%2,10 olan 700 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı. Sürdürülebilirlik temalı krediye 15 ülkeden 32 banka katıldı.

Turkcell’in 2030 yılı hedefi yüzde 100 yenilenebilir enerji

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “2030 yılına kadar elektrik tüketimini yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan karşılama ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon olma hedeflerine sahibiz” dedi.

Solar İstanbul 23-26 Mart 2022’de Tuzla Viaport’ta düzenlenecek

Solar İstanbul Fuarı ve Konferansı “Sürdürülebilirlik ve Enerji Dönüşümü” temasıyla 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina’da düzenlenecek.

Akbank sürdürülebilirlik temalı 700 milyon $ sendikasyon sağladı

Akbank, sürdürülebilirlik kriterlerini ekleyerek uluslararası piyasadan 700 milyon dolar destek sağladı. Sürdürülebilir finansmana dayalı borçlanma işlemlerinin toplam içindeki payı yüzde 40’a ulaştı.

Yapı Kredi bir kez daha CDP Türkiye Su Lideri oldu

Yapı Kredi Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Su Programı’na yaptığı raporlamayla bu yıl da CDP Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı kapsamında CDP Türkiye Su Lideri ödülünün sahibi oldu.  

Karbon ayak izini yüzde 39 azalttı

Henkel 2020 itibarıyla çevresel ayak izini yüzde 39 oranında azaltırken, ambalajlarının da yüzde 89 oranında geri dönüştürülebilir olmasını sağladı.

Anadolu Efes 2 milyon tohum topunu doğayla buluşturuyor

Anadolu Efes, çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim Ecording ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda 2 milyon tohum topu, yeşil şişeli ürünler vesilesiyle toprakla buluşuyor.

Ülker’den sürdürülebilirlik video serisi  

Ülker, “Güzel Ülkem Doğa Bize Emanet” sloganıyla hazırladığı videolarla sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmaya çalışacak.

Sabancı Holding, Net Sıfır emisyon hedefliyor

Sabancı Holding'den yapılan açıklamada, "En geç, kritik eşik olan 2050'de, 'Net Sıfır Emisyon' da dahil tüm hedeflerimize ulaşmak istiyoruz" denildi.

Zorlu Enerji sıfır karbon için 1.2 milyon fidan dikecek

Zorlu Enerji, iklim krizi ile mücadele ve sürdürülebilirlik kapsamında ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile 2030 yılına kadar toplam 1.2 milyon fidan dikmeyi hedefliyor.