Ana Sayfa Etiketler Sürdürülebilirlik

Etiket: sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir enerjiye geçişte tüketicilerin rolü: Farkında mıyız, hazır mıyız?

EY (Ernst & Young) Türkiye'nin raporu ışığında, tüketici davranışlarının sürdürülebilir enerji dönüşümündeki rolü ve enerji şirketlerinin bu süreçteki etkisi ele alınıyor.

TSKB İklim Raporu: Türkiye’nin yeşil geleceği için stratejik adımlar

TSKB'nin 2023 İklim Raporu, Türkiye'nin iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik yolunda attığı stratejik adımları detaylandırıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve yapısal güçlendirme projesi

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Kampüsü'nde enerji verimliliği ve yapısal güçlendirme projesi ile çevresel sürdürülebilirliği hedefliyor.

Yerel seçimlerde doğru giderken atık yönetimi ve belediyeler

Yerel seçimler yaklaşırken, Türkiye'nin atık yönetimi ve belediyelerin çevresel sürdürülebilirlikteki rolüne ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer'in görüşleriyle odaklanıyoruz.

CarrefourSA, elektrikli araç şarj istasyonları ağını genişletiyor

CarrefourSA, Türkiye genelinde elektrikli araç şarj istasyonu ağını genişletiyor. Yeşil ulaşımı destekleyen adımlarla çevreci bir geleceğe katkı sağlıyor.

Sabancı Holding, MSCI ESG derecelendirmesinde AA notuna yükseldi

Sabancı Holding, MSCI ESG Derecelendirmesinde AA notu alarak sürdürülebilirlikte Türkiye'de öncü rol üstlendi. Detaylar makalemizde.

Karbon Piyasaları Yönetmeliği halkın görüşlerine açıldı

Türkiye'nin karbon piyasalarını şekillendirecek yönetmelik taslağına dair görüşlerinizi 23 Kasım'a kadar paylaşın, yeşil ekonomiye yön verin.

Türkiye’de, rüzgar enerjisinde, 2028’e kadar 5 milyar dolarlık yatırım hedefleniyor

12. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi ve İbrahim Erden'in sektördeki en son gelişmeler hakkındaki açıklamaları, Türkiye'nin rüzgar enerjisi hedefleri

İGDAŞ, “İŞ’te EŞİTLİK” projesiyle kadın istihdamını artırıyor

IGDAŞ ve Yanındayız Derneği'nin "İŞ'te EŞİTLİK" projesi ile kadın istihdamı ve sürdürülebilirlik üzerine Türkiye'deki gelişmeleri keşfedin.

Yeşil enerji çağında, Ortadoğu piyasaları elektrikli araçlara geçiş yapıyor mu?

Ortadoğu elektrikli araç trendleri, sürdürülebilir yeşil ekonomi ve karbon emisyonları azaltma yollarını araştırıyor. Analiz için tıklayın.