Ana Sayfa Etiketler Sürdürülebilirlik

Etiket: sürdürülebilirlik

Biotrend Enerji, Giresun’daki atık tesisine iyileştirme yatırımı yaptı

Biotrend Enerji Genel Müdür Yardımcısı Bahri Okhan "Serenti Enerji Giresun Katı Atık Bertaraf Tesisinde yapılan yatırımla saatte 25 ton evsel atığı organik ve inorganik olarak ayrıştıracak sistem kurduk" dedi.

İTÜ ZES ekibi, Avrupa Güneş Arabaları Yarışması’nda üçüncü oldu

İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi, Avrupa Güneş Arabaları Yarışması'nın 24 Saat Etabı'nda bir ilke imza atarak, yarışmanın üçüncüsü oldu.

Yeşil destinasyon modeli Küçükköy’de oluşturulacak

Enerjisa Enerji, UNDP ve Sabancı Üniversitesi Küçükköy’de yeşil destinasyon modeli oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

OYAK lisanssız yenilenebilir enerji santralleri kuracak

OYAK, grup şirketlerinin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla lisanssız yenilenebilir enerji santralleri kuracak.

EBRD, Galata Wind’e 45 milyon dolar finansman sağladı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), yenilenebilir enerjide kapasiteyi artırmaya yönelik Galata Wind’e 45 milyon ABD Doları destek verdi.

BİM, 7 deposunun çatısına toplam 10 MW GES kurdu

BİM, yedinci Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) kurulumunu Erzurum deposunda tamamladı. 7 depo çatısına kurulan GES kurulu gücü ise 10 MW'ye ulaştı.

Enerjisa 5 yılda 5 bin MW kurulu güç hedefliyor

22 santralde, 5 farklı teknolojiyle üretim yapan ve 5 yıllık vizyonunu paylaşan Enerjisa Üretim, sadece yenilenebilir enerjiye yapacağı yatırımlarla 5 bin MW toplam kurulu güç hedefliyor.

Yeşil ekonomiye geçişte Türkiye’ye kuzeyden destek 

Türkiye’nin yeşil ekonomiye geçişine önemli katkı sağlayacak, kuzey ülkelerinin bu alandaki tecrübelerini ve yenilikçi yaklaşımlarını paylaşmayı hedefleyen bu yılki Nordic Talks serisinin ilki düzenlendi.

Enerjisa 2021’de 330 milyon TL sürdürülebilirlik yatırımı yaptı

Enerjisa'nın sürdürülebilirlik yatırımları, 2021 yılında önceki yıla göre yüzde 119 oranında artarak 330 milyon liraya ulaştı.

Ülker, 2021’de elektriğinin yüzde 37,5’ini temiz enerjiden sağladı

Ülker CEO’su Mete Buyurgan, 2021’de yaklaşık 2,6 milyon TL enerji verimliliği yatırımı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Elektrik enerjisi tüketimimizin yaklaşık yüzde 37,5’ini yenilenebilir kaynaklardan tedarik ettik" dedi.