Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Dünya Bankası’ndan Jeotermal Geliştirme Projesi kapsamında 150 milyon dolar tutarında kredi temin etti. Krediyle, Türkiye genelinde özel sektör firmalarının jeotermal yatırımlarının finansmanı hedefleniyor.

YÜZDE 13’ÜNÜ FİNANSE ETTİ                                                   Dünya Bankası “Jeotermal Geliştirme Projesi” çerçevesinde ve T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen krediyle ilgili değerlendirmelerde bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce, “Yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemek, TSKB’nin en önemli sürdürülebilirlik öncelikleri arasında yer alıyor. Ülkemizin kurulu yenilenebilir enerji kapasitesinin yüzde 13’ünün bankamız tarafından finanse edilmiş olması, bu alanda attığımız adımların net bir göstergesi. Dünya Bankası’yla imzaladığımız yeni anlaşmayla yenilenebilir enerji yatırımlarına verdiğimiz desteği güçlendirecek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sağlayacağımız bu desteğin ülkemizin jeotermal enerji kapasitesinin artırılması, düşük karbonlu ekonomiye geçişi ve enerjide dışa bağımlılığının azaltılması için fark yaratacak bir adım olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.