Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan fabrikasında güneş paneli üretimi yapan ve 22 ülkeye ihracat yapan CW Enerji, son olarak ürünlerinin Lübnan’da satışı için distribütörlük anlaşması imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şu anda üretilen güneş panelleri ve güneşten elektrik üretim noktasında geliştirilen teknolojiler Avrupa, Balkanlar ve Afrika’da 22 ülkeye ihraç ediliyor.

YILLIK KAPASİTEYİ 750 MW’YE ÇIKARDI

Şirketin Lübnanlı bir firmayla distribütörlük anlaşması imzaladığı kaydedilen açıklamada, anlaşma kapsamında CW Enerji’nin, ürettiği güneş enerji panel ve ekipmanlarını Antalya’dan Lübnan’a ihraç edeceği aktarıldı.

Açıklamada, CW Enerji’nin 2010 yılında 60 megavat üretim kapasitesi ile faaliyete başladığı hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi: “CW Enerji, artan pazar talepleri neticesinde kademeli olarak artırdığı yıllık üretim kapasitesini geçtiğimiz yıl sonunda 165 milyon liralık fabrika yatırımı ile 750 megavata çıkardı.

‘Sanayi 4.0’ normlarına uygun, otomasyon odaklı üretim sistemine geçiş sağlayan firma, Fas’tan Tunus’a, Gana’dan Almanya’ya, Suriye’den Kosova’ya kadar dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracatı yıllık üretim kapasite artışları ile birlikte 2019 itibarıyla 30 ülkeye, 2020’de 40 ülkeye çıkarmayı hedefliyor.

Fabrikanın yıllık üretim kapasitesini her yıl yüzde 30 artırmayı amaçlayan firma, yurt dışındaki güçlü distribütör ağına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Geçtiğimiz haftalarda Irak, Ürdün, Nijerya ile el sıkışan firma bu sefer Lübnan için anlaşmalarını sağladı.”

Önceki İçerikRüzgar santrallerinde türbin bakımına dikkat
Sonraki İçerikEviniz yanıyor, harekete geçin!

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz