Biotrend Enerji CEO'su Özgür Umut Eroğlu

Biotrend Enerji’de üst düzey atamalar gerçekleşti. Özgür Umut Eroğlu CEO unvanıyla yeni görevine başlarken, Osman Nuri Vardı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Özgür Umut Eroğlu, lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nde tamamladı. Enerji sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Eroğlu, kariyerinde Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve BDT ülkelerinde anahtar teslimi enerji santrali inşaatı başta olmak üzere, enerji ve ilgili yatırım projelerinde yaklaşık 6 milyar USD değerinde ve 25.000 MW’dan fazla enerji üretim projesinin geliştirilmesinde, yatırımında ve anahtar teslim yapımında rol aldı.

Biotrend Enerji YK Başkanı İlhan Doğan: “Kurumsallaşma çalışmalarımız hızla devam ediyor”

Biotrend Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Vardı, CEO’luk görevini Özgür Umut Eroğlu’na devrederken üst düzey pozisyonları güçlendirerek yola devam ettiklerini ve Özgür Bey’in birikim ve tecrübesiyle şirketimizin kurumsallaşma süreçlerini daha ileri noktalara taşıyacağına olan inanç ve desteğinin tam olduğunu belirtti.

Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Doğan, şirketin kurumsallaşmaya verdiği öneme işaret ederek, “Şirketimizin ayrılmaz bir parçası olan kurumsal sürdürülebilirlik kapsamında, Özgür Umut Eroğlu’nun Biotrend Enerji’ye uzun ömürlü ve önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.