Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin, Pakistan’da kurulmasına karar verilen ‘Zorlu Renewable Pakistan Limited’ ve ‘Zorlu Sun Power Limited’ unvanlı şirketlere kurucu ortak olarak katıldığı bildirildi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamasında, yönetim kurulunun Zeki Zorlu başkanlığında şirket merkezinde toplandığı belirtildi.

9 BİN 970 PAKİSTAN RUPİSİ
Pakistan’da kurulmasına karar verilen şirketlerin isimlerinin ‘Zorlu Renewable Pakistan Limited’ ve ‘Zorlu Sun Power Limited’ olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Şirketimizin, söz konusu şirketlere 9 bin 970 Pakistan Rupisi sermaye payı ile ilgili şirketlerde bulunan 1000 payın 997’sinin iktisap edilerek kurucu ortak olarak katılmasına, ilgili şirketlerin Pakistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydının yapılması ve kuruluşuna ilişkin gerekli olan tüm belgeleri imzalamak ve tüm işlemleri şirketimiz adına sürdürmek için Olgun Zorlu’nun yetkilendirilmesine ve ilgili şirketlerin yönetim kurulunda yer almak üzere Olgun Zorlu’nun, Mehmet Emre Zorlu’nun ve Ömer Yüngül’ün atanmasına toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerinin oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.