Bu yıl 3.sü gerçekleşecek olan “Sürdürülebilir İş Ödülleri” için geri sayım başladı. 18 Ekim Salı Günü, Swisssotel The Bosphorous’da yapılacak törende, ödüller sahiplerini bulacak.
İş dünyasını ve ekonomi çevresini bir araya getirecek olan gecede, bugünkü neslin ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün verilmeksizin karşılayan, sürdürülebilir iş modellerini hayata geçiren şirketler ödüllendirilecek.

9 KATEGORİDE ÖDÜL
İş dünyasının farklı alanlarındaki iş modellerinin ödüllendirildiği “Sürdürülebilir İş Ödülleri” için 30 Mayıs’ta başlayan başvuru süreci, 2 Eylül’de sona erdi. 27 kişilik “Sürdürülebilir İş Ödülleri Jürisi”, alanında lider İş Kadınlarından, İş Adamlarından ve Akademisyenlerden oluşuyor. 18 Ekim Salı günü açıklanacak olan Sürdürülebilir İş Ödülleri; Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İş birliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Su Yönetimi, Karbon ve Enerji Yönetimi, Atık Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme kategorilerinin yanı sıra ve bu yıl ilk kez Start-Up alanında da veriliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AKADEMİSİ
Türkiye’nin önemli kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biri olan Sürdürülebilirlik Akademisi; sürdürülebilir iş modellerine geçişi sağlamak, iş modellerinde kökten değişimi teşvik etmek için dünyayı sürdürülebilir markalar ile yenilemek, dünya kaynaklarının gelecek nesilleri düşünerek tüketilmesini sağlamak için çalışıyor. İnsana yakışır işler ve iş koşulları içinde çalışılmasını teşvik etmek, kadınlara eğitim ve ekonomik gelişim fırsatları sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Önceki İçerik“Karbon azaltımı için teşvik lazım”
Sonraki İçerikKrize karşı doğa dostu çözüm

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz