Elchin Ibadov

Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin CEO’su Zaur Gahramanov, yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılarak Socar Baş ofiste yeni göreve atandı.

15 yıldır Socar bünyesinde Azerbaycan, İsviçre ve son olarak Türkiye’de çeşitli üst düzey pozisyonlarda çalışan Gahramanov, Socar Başkanı Danışmanı olarak görev yapacak.

CEO’luk görevini Elchin Ibadov vekaleten yürütecek

Zaur Gahramanov’dan boşalan CEO’luk görevini vekaleten yürütmek üzere, Socar Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Başkanı Elchin Ibadov atandı.

Elchin Ibadov, Chicago Illinois Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, 2002 yılında World Trade Center Chicago’da Araştırma Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2003 yılından başlayarak 11 yıl boyunca PwC’de çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2019 yılları arasında STAR Rafineri’de Finans Direktörü ve CFO görevlerini yürüten Elchin Ibadov, 2019 yılı Kasım ayında Petkim’de CFO olarak atanmış olup aynı zamanda bünyesinde STAR Rafineri, Petkim, Socar Akaryakıt Depolama ve Socar Petrol Ticaret gibi Türkiye ekonomisi için önem arz eden şirketleri bulunduran Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı’nın Mali İşlerden Sorumlu Yardımcısı görevini yürüttü.

Content Protection by DMCA.com
Önceki İçerikKoç Holding, batarya hücresi üretimi için Ford ve LG ile anlaştı
Sonraki İçerikSuzuki, Avrupa’da 2050 yılında karbon nötr olacak

1 Yorum

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz