İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi, İTÜ Enerji Enstitüsü ve BMI işbirliğinde düzenlenen Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı’nda yeni dönem bu yıl eylül ayında gerçekleştirilecek.

İTÜ Enerji Enstitüsü ve İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” bu alanda İTÜ’nün uzman akademisyenlerini katılımcılarla buluşturuyor. 2010 yılından beri düzenlenmekte olan ve bugüne kadar yoğun talep görmüş olan eğitim programı 25’inci dönemini 6-7-13-14 Eylül 2019 tarihlerinde düzenleyecek.

Düzenlendiği 8 yıl boyunca enerji şirketlerinin orta ve üst düzey yöneticileri, yenilenebilir enerji alanında uzmanlaşmayı hedefleyen mühendisler ve bu alana yatırım yapmayı düşünen girişimciler tarafından yoğun ilgi gören program, 2018 yılında yenilenen içeriğiyle katılımcılarla buluşacak.

Toplam 4 gün süren eğitim programında, her gün bir yenilenebilir enerji kaynağı (Güneş Enerjisi, Hidroelektrik, Jeotermal Enerji ve Rüzgar Enerjisi) incelenmekte. Bu sene güncel süreçlerden örneklerle de desteklenen program içeriği katılımcılarına pratikte karşılaşılabilecek sorunlar ve uygulama alanları hakkında da bilgi kazandırıyor. Eğitim İTÜ Maslak kampüsünde gerçekleşecek.

EĞİTİM KADROSU ŞÖYLE

Prof.Dr. Abdurrahman Satman – İTÜ Enerji Enstitüsü Kurul Üyesi / Konvansiyonel Enerji ABD Başkanı

Prof.Dr. Altuğ Şişman – İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü / Yenilenebilir Enerji Anabilim Dalı

Prof.Dr. Bihrat Önöz – İTÜ İnşaat Fakültesi / İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik ve Su Kaynakları Laboratuvarı

Yrd.Doç.Dr. Burak Barutçu – İTÜ Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji ABD

2019-2020 akademik yılının ilk eğitim dönemi 6-7-13-14 Eylül 2019 tarihlerinde İTÜ Maslak Kampüsünde düzenlenecek. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayın.

Önceki İçerikKapitalizm iklim krizine çare olabilir mi?
Sonraki İçerikYenilenebilir enerjiye teşvik Türkiye için kalıcı çıkış yoludur

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz