HT Solar Ağrı Suçatağı projesi

İstanbul Tuzla’da güneş paneli üretimi yapan Çin devlet şirketi HT Solar, yıllık 1.2 GW güneş paneli üretim kapasitesine sahip fabrikasında dünyanın dört bir yanına ihracat yapıyor. HT Solar, EPC firması Göktekin Enerji ile sanayi projelerinde işbirliği yapıyor. Son olarak Göktekin Enerji ile iş birliğinde HT Solar, farklı sektörlerde hizmet veren firmaların projelerinde, kendi ürettiği güneş panelleri ile yer aldı.

2019 ve 2020 yılında birçok projede iş birliği yapan iki şirket, 2021 yılında da sanayide verimlilik arayışını maksimize etmeyi hedefliyor.  Türkiye’deki referans projelere çözüm ortağı olan HT Solar, Türkiye pazarında 2020 içerisinde kurulan güneş enerji santrallerinin yaklaşık yüzde 40’ına güneş paneli temin etti. HT Solar’ın Göktekin Enerji ile yürüttüğü projelerde; Adana’da toplam 33 MWp, Van’da 13,7 MWp, Osmaniye’de 11,5 MWp, Erzurum 8,4 MWp, Gaziantep’te 7 MWp, Ağrı’da 7MWp, İzmir’de 5,7 MWp, Kahramanmaraş’ta 3,9 MWp, Eskişehir’de 1,6 MWp, Niğde’de 1,3 MWp, Kayseri’de 1,2 MWp, Balıkesir’de 1,1 MWp ve Mersin’de 1 MWp kapasiteli projelere güneş panelleri tedarik edildi.

GÖKTEKİN ENERJİ 250 MW GES PROJESİNİ TAMAMLADI

HT Solar Adana Palmiye projesi

HT Solar’ın bu iş birlikleriyle birlikte Türkiye’deki referansları 700 MW’ı geçmiş bulunuyor. HT Solar, referans projelere çözüm ortağı olmayı 2021 yılında da sürdürüyor. Yenilenebilir enerjinin iki önemli oyuncusunun yürüttüğü bu iş birliği, Anadolu’da yer alan kurumlarda güneş enerjisi kullanımının artması için çok önemli bir rol üstleniyor.

Güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları alanında mühendislik, proje ve danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki tek EVD belgesine sahip EPC firması Göktekin Enerji, kurulduğu günden bu yana 250 MW’ın üzerinde anahtar teslim GES projesini tamamladı.

Olumlu demografik eğilimler, yüksek şehirleşme hızı ile birlikte artan enerji talebinde ivme yakalayan HT Solar, sanayide yenilenebilir ve sürdürülebilir güneş enerjisinin tercih edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu makale ilginizi çektiyse HT Solar 2021 yılında 1 GW ihracat hedefliyor makalemiz de ilginizi çekebilir.

Önceki İçerikÇatınıza güneş paneli kurmak için beş neden
Sonraki İçerikJeotermal enerjide kurulu güç 1.613 MW’ye ulaştı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz