Güriş Holding tarafından Bursa ve Kocaeli il sınırları içinde yapılacak olan Yuvacık RES 120 MW kurulu güce sahip olacak. Yuvacık Rüzgâr Enerji Santrali yılda toplam 340.000.000 kWh elektrik üretecek.

Yuvacık Rüzgâr Enerji Santralinde, en son teknolojiye sahip türbinler seçilerek ülkedeki yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamaya devam edileceği belirtildi.

Yuvacık RES konumu ve üreteceği enerji ile hem Bursa hem de Kocaeli illerinde sanayiye, turizme, eğitime ve yöre halkına destek olması bekleniyor.

Güriş Holding’in 477 MW güce sahip Rüzgâr Enerji Santralleri, 185 MW güce sahip Jeotermal Enerji Santralleri ve 104 MW güce sahip Hidroelektrik Santralleri ile toplam 767 MW kurulu gücü bulunuyor.

Güriş Holding tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin artan enerji ihtiyacını karşılamak, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli kaynaklardan enerji üretmek için çalışmalarının devam ettiği ve bu kapsamda Yenilenebilir Enerji Santrallerinin kurulu gücünü 2020 yılına kadar 2000 MW’ a çıkartmayı hedefledikleri belirtildi.

Önceki İçerik“YEKDEM 2020 yılında sona erecek”
Sonraki İçerikYeni nesil Sileo elektrikli otobüsler 2018’de yollarda olacak

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz