Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER),  “Türkiye için Güneş Enerjisi Yol Haritası”nı hazırladı. Çalışma, 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek SOLARENA etkinliğinde kamuoyu, basın ve paydaşlarla paylaşılacak.

Tüm paydaşların katkısıyla hazırlanan yol haritası ile sektördeki fırsatlar, sorunlar ve darboğazların tespiti, güneş enerjisi sektörünün sürdürülebilir büyümesinin sağlanması için azami 5 yıl vadeyle izlenmesi gereken kulvarların ortaya konulması amaçlanıyor.

GÜNEŞTE KURULU KAPASİTE 4500 MW’Yİ GEÇTİ

Yıllık güneşlenme süresi olarak Avrupa’da iki numaralı konumda bulunan ülkemizde güneş enerjisi kurulu gücü 2015’ten bu yana hızlı bir atağa kalkarak 4.500 MW eşiğini aştı.

Güneş enerjisi teknoloji maliyetlerindeki keskin düşüş, uygun mevzuat, finansman imkanları ve YEKDEM çerçevesinde sağlanan destekler, güneş enerjisi kurulumlarındaki artışın arkasındaki temel sürükleyici etkenler olarak göze çarpıyor.

Güneş enerjisinin enerji arz güvenliği, istihdam, yerli üretim ve çevresel sürdürülebilirlik hedefleri açılarından sağladığı faydalar tüm tarafların malumu. Bu faydaların devamı, güneş enerjisinin yakaladığı ivmenin kuvvetlenerek devamına bağlı.

Önceki İçerikTemiz teknolojiye fon desteği için başvurular başladı
Sonraki İçerikAntalya’ya 165 milyon liralık güneş paneli yatırımı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz