Hidroelektrik santral ekipman üreticisi Avusturya merkezli Global Hydro şirketi, Ankara’daki ofisiyle Türkiye’deki faaliyetlerini artırıyor. Global Hydro özellikle son yıllarda hidroelektrik santralleri ile artan yenilenebilir enerji üretimi talebini inovatif ürün teknolojisi ile karşılıyor.

Global Hydro Genel Müdürü Heinz Peter Knaß Türkiye ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin Global Hydro için gelişmekte olan bir pazar olduğunu ifade ederken, Türkiye’nin küçük hidroelektrik santralleri alanındaki gelişmiş teknolojileri için ideal koşullara sahip bir ülke olduğunu dile getirdi.

Bu doğrultuda müşterileriyle planlama, geliştirme ve proje planlaması konusunda işbirliği gerçekleştiren Global Hydro, ayrıca onarım ve bakım çalışmalarına da başlıyor. Uçtan uca bir çözüme imkan tanıyan ve küçük hidroelektrik santral uzmanlığı sağlayan, homojen bir şekilde tasarlanan bu konsept, Global Hydro’ya sektörde ciddi bir rekabet avantajı getiriyor.

Tam otomatik tribünler, Heros3 santral kontrol sistemi gibi devam eden inovasyonlar ile geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan “tak-çalıştır çözümü” smarT gibi inovatif çözümlerle Global Hydro, uluslararası pazardaki teknoloji liderliğini uzun vadede güçlendirmeyi hedefliyor. Peter Knab, “Hidroelektrik alanındaki deneyimimiz, tribünler ve elektrik santralleri konusundaki uzun vadeli uzmanlığımız ve müşterilerimiz için hiç durmadan geliştirmeye devam ettiğimiz çözümlerimiz, gelecekteki atılımlarımızın temeli ve itici gücü görevini görüyor” diye konuşuyor.

TÜRKİYE’DE YILLIK 10 MİLYON EURO’LUK İŞ HACMİ

Global Hydro gelecek dönemde temiz enerji çözümlerine olan talebin artacağını öngörürken, artan talebi orta ve uzun vadede karşılayabilmek amacıyla gereken düzenlemeler için yatırımlarına yoğun bir şekilde hız kazandırıyor. Endonezya ve Kanada gibi ülkelerde ek ofisler kuran Global Hydro, Avusturya’daki genel merkezindeki makine sistemi ve diğer üretim alanları için yaklaşık 8 milyon avro yatırım gerçekleştirdi.

2020 yılına kadar satışlarının iki katına çıkmasını öngören Global Hydro, 80 milyon avro değerinde satış gerçekleşmesini planlıyor. Global Hydro Genel Müdürü Knaß, şirketin öngörü ve hedefleriyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu hedefler elbette oldukça büyük ve ciddi hedefler. Fakat bizim ürün ve çözümlerimize olan inancımız en üst seviyede ve küresel düzeydeki talep öngörümüz de oldukça yüksek düzeyde.”

Türkiye’de yaklaşık 10 kişilik bir ekiple hizmet veren Global Hydro, zamanında ve yerinde servis uygulamasını da başlatmayı ve bunun için çalışanların alması gereken eğitimleri ise Avusturya’da yer alan Global Hydro Akademi’de vermeyi planlıyor. Global Hydro Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Semiz, Türkiye pazarı için yıllık 10 milyon avronun üzerinde bir iş hacmi beklediğini belirtiyor.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.