Ana Sayfa Etiketler Türkiye Yenilenebilir Enerji

Etiket: Türkiye Yenilenebilir Enerji

Nevşehir’de iki yeni GES aday YEKA ilan edildi

Enerji Bakanlığı, Nevşehir'de iki yeni GES aday YEKA alanı ilan etti. Bu projeler, Türkiye'nin yenilenebilir enerji hedeflerine katkı sağlayacak.

Nisan 2024’te Türkiye’nin güneş enerjisi kapasitesinde önemli artış!

Nisan 2024'te Türkiye'nin güneş enerjisi kurulu gücü, %9.41'lik bir artışla 13,9 GW'a ulaşarak rekor kırdı. Detaylar için tıklayın.

Akfen Yenilenebilir Enerji’den üç yeni hibrit GES projesi yatırımı

Akfen Yenilenebilir Enerji (IST: AKFYE), Denizli ve Çanakkale'de 3 yeni Hibrit GES projesini hayata geçiriyor ve yatırımlarını sürdürüyor.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı büyük ilgi gördü

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı büyük ilgi gördü. Yatırımcılar, Türkiye'de sürdürülebilir büyüme ve yenilenebilir enerjiye yöneliyor.

Yenilenebilir enerji sektöründe halka arz kolaylıkları

Türkiye'nin 12. Kalkınma Planı çerçevesinde, yenilenebilir enerji sektöründeki şirketler için halka arz süreçlerinde önemli kolaylıklar sunuluyor.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin halka arzında talep toplamada son gün

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin (IST: ENTRA) halka arzı, şirket hakkında bilgiler ve talep toplama sürecine dair tüm detaylar.

Aydem Yenilenebilir Enerji’den yeşil geleceğe 3 milyon I-REC sertifikası

Aydem Yenilenebilir Enerji, son üç yıl içerisinde yenilenebilir kaynaklardan sağladığı enerjiyi 3 milyon I-REC sertifikası ile taçlandırarak, sektördeki çevreci liderliğini pekiştirdi. Küresel çapta artan çevre...

Proparco’dan Galata Wind’e 25 milyon dolarlık yeşil kredi

Galata Wind (IST: GWIND), Proparco ile 25 milyon dolarlık yeşil kredi anlaşması imzalıyor. Yenilenebilir enerji yatırımları konusunda öncülerinden Galata Wind, sürdürülebilir enerji projelerini desteklemek amacıyla...

Enerjisa Üretim ve Enercon imzaladı: Muğla’da 250 MW’lık anlaşma

Enerjisa ve Enercon, YEKA-2 kapsamında Muğla'da 250 MW'lık yenilenebilir enerji anlaşması imzaladı. Bu işbirliği, Türkiye'nin enerji geleceğini şekillendiriyor.

ORGE’de hedef 50 megavat güneş enerjisi kurulumu

ORGE (IST: ORGE), Türkiye'nin yenilenebilir enerji dönüşümünde rol oynuyor. 2024 için 50 MW güneş enerjisi kurulum hedefiyle öne çıkıyor.