Ana Sayfa Etiketler Iklim değişikliği

Etiket: iklim değişikliği

WWF: İklim değişikliğinin Akdeniz’deki etkileri endişe verici

WWF’in yeni raporuna göre, Akdeniz dünyadaki en hızlı ısınan deniz haline geliyor. Artan sıcaklıklar halihazırda yoğun insan etkisine maruz kalmış denizel kaynakları tükenme noktasına getiriyor.

İş Portföy’den Yenilenebilir Enerji Karma Fonu

İş Portföy Yönetimi (İş Portföy) ve J.P. Morgan Asset Management'in (JPMAM) ilk ürünü olan İş Portföy Yenilenebilir Enerji Karma Fon’u geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü. Fon güneş, rüzgar, biyokütle ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının artan kullanımı ile ortaya çıkan küresel ve yerel yatırım fırsatlarına erişim sağlıyor.

Şişli Belediyesi İklim Eylem Planı’nı hayata geçiriyor

Şişli Belediyesi, 'Küresel İklim Değişikliği ile Mücadele' çalışmalarına başladı. Yaklaşık 1 yıllık süreci kapsayacak çalışmada öncelikle mevcut durum tespiti yapılarak ilçenin sera gazı envanteri çıkarılacak.

Garanti BBVA, karbon nötr şirket oldu

Garanti BBVA, karbon emisyonlarını sıfırlayarak karbon nötr şirket sıfatını kazandı. Banka, karbon emisyonlarını 2020’de referans yıla göre yüzde 75 azaltırken, kalan emisyonlarını nötrlemek için de karbon kredisi satın aldı.

“Küresel ısınmanın ekonomiye zararı 30 trilyon doları bulabilir”

Uluslararası ekonomistler küresel ısınma nedeniyle 2075 yılına kadar 30 trilyon dolar ekonomik zarar oluşabileceğine dikkat çekerek, emisyonları azaltmak için “acil ve etkili” şekilde harekete geçilmesini istedi.

IBM 2030 yılına kadar sera gazını sıfıra indirecek

IBM iklim kriziyle mücadele amacıyla 2030 yılına kadar sera gazı emisyonunda sıfıra ulaşacağını duyurdu. Firma bu hedef için enerji verimliliğine ve temiz enerji kullanımına öncelik verecek.

Küresel karbon ayak izini sıfırlama yarışı!

İklim krizine karşı mücadele en önemli uluslararası oydaşma-konsensüs olan Paris Anlaşması (IPCC), COVID-19 pandemisinin yarattığı ağır baskıdan ne oranda etkilenecek? İşte temel soru bu. COVID-19...

Unilever, İklim ve Doğa Fonu’na 1 milyar euro kaynak aktaracak

Unilever iklim değişikliğiyle mücadele etmek, doğayı korumak ve canlandırmak, gelecek nesiller için kaynakları korumak adına yeni adımlar belirledi. Bu adımları hızlandırmak için yeni İklim ve Doğa Fonu’na 1 milyar euro kaynak aktaracak.

Kardaki ayak izinden karbon ayak izine

Konu çevre kirliliği ve iklim değişikliği olunca metropol hayatında her gün karşılaştığımız rutin manzaralar yeterli veri ve ipucu sunsa da, kırsal yaşamda, doğal hayatın...

Yenilenebilir enerji yatırım için ‘güvenli liman’ oldu

Ernst & Young Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi’ne göre, yenilenebilir enerji, dünyanın COVID-19 pandemisi ile mücadelesi sürürken, uzun vadeli yatırım açısından ‘güvenli liman’ olarak görülüyor.
× WhatsApp Hattı