Ana Sayfa Etiketler Enerji dönüşümü

Etiket: enerji dönüşümü

Borsan, 2024’te tamamen yenilenebilir enerjiye geçiyor

Borsan, 300 milyon TL'lik yatırımla sürdürülebilirlik hedeflerini güçlendiriyor ve 2024 sonunda %100 yenilenebilir enerji kullanımı ile Türkiye'nin enerji dönüşümüne öncülük ediyor. Türkiye'nin köklü sanayi kuruluşlarından...

Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe istihdam artışı ve atılması gereken adımlar

Solar3GW raporu, Türkiye'de güneş enerjisi sektörünün istihdam potansiyelini ve nitelikli iş gücü ihtiyacını ortaya koyuyor.

Astor Enerji’den 675 MVA’lık güç transformatörü

Astor Enerji (IST: ASTOR), Türkiye'nin en büyük güç transformatörünü üretti. 5.3 milyon dolarlık proje, Türk mühendisliği ve işçiliği ile 8 ayda tamamlandı.

Bakü’de gerçekleşecek COP29 İklim Zirvesi hazırlıkları başladı

Bakü'deki COP29 İklim Zirvesi'nde temiz enerji finansmanı ve yatırımları tartışılacak. Türkiye'nin enerji dönüşümü ve global işbirlikleri ön planda olacak.

Türkiye ve Çin enerji alanında işbirliğini güçlendiriyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın Çin ziyareti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, son ziyaretini Çin'e gerçekleştirerek önemli enerji şirketleri ve yetkilileriyle...

Cengiz Holding, yenilenebilir enerjiye yatırımını artırıyor

Cengiz Holding'in yenilenebilir enerjiye yatırımı ve Eti Bakır, Eti Alüminyum projeleri Türkiye'nin enerji dönüşümüne katkı sağlıyor.

COP28 Zirvesi, küresel ısınmayla mücadelede yeni bir dönemi işaret ediyor

Dubai'de gerçekleşen COP28 Zirvesi, küresel ısınmayla mücadelede önemli kararlar alınarak, fosil yakıtların geleceğini tartışıyor .

Yenilenebilir enerji yatırımlarına yeni teşvikler geldi

Son güncellemelerle güneş ve rüzgar enerjisi yatırımlarını kapsayan devlet teşvikleri, 28 Kasım Resmi Gazete'de.

İBB, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nı duyurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sürdürülebilir Enerji ve İklim Planı, küresel iklim krizine karşı atılan önemli adımları tanıtıyor.

Yunanistan, ilk açık deniz rüzgar çiftliklerini kurma hedefiyle ilerliyor

Yunanistan, deniz üzeri rüzgar enerjisi projeleriyle 2030 yılına kadar 2 GW kapasiteyi hedefliyor. Bu, ülkenin fosil yakıtlardan uzaklaşma adımlarından biri.