Ana Sayfa Etiketler Enerji dönüşümü

Etiket: enerji dönüşümü

Net sıfır hedefi için 135 milyar dolar yatırıma ihtiyaç var

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi tarafından yayınlanan “Yeşil Yeni Düzen Bağlamında Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı” raporuna göre, Türkiye’nin 2030 yılına kadar net sıfır karbon hedefi için 135 milyar dolar yatırıma ihtiyacı var.

12. IRENEC Konferansı 9-11 Haziran’da yapılacak

12. Uluslararası yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı IRENEC 2022, 09-11 Haziran 2022 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılacak. Üniversite öğrencilerinin de konferansı ücretsiz izlemesi için katılımları sağlanacak.

IRENA: “Enerji dönüşümünden henüz çok uzağız”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından yayınlanan “2022 Dünya Enerji Görünümü” raporuna göre, dünya enerji dönüşümü yolculuğunda henüz çok uzak bir noktada bulunuyor.

Eko İklim Zirvesi’nin gündemi iklim değişikliğiyle mücadele

İklim değişikliğiyle mücadele ve iklim değişikliğinin ekonomiye etkisini en aza indirmek amacıyla düzenlenen Eko İklim Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı Ankara’da gerçekleştirildi.

ICCI 2022’nin odağında enerji dönüşümü olacak

ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, 16-18 Mart 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarın odağında geleceğin enerji dönüşümü yer alacak.

Kömürden çıkışı planlamak gerekiyor

Kesintiler ve ani fiyat artışlarıyla karşılaşmamamız için planlama kritik önem taşıyor. Bu süreçte arz güvenliği ve maliyetler göz önünde bulundurularak öncelikle karbon salımı en yüksek yakıt olan kömürden çıkışı planlamak gerekiyor.

Solar İstanbul 23-26 Mart 2022’de Tuzla Viaport’ta düzenlenecek

Solar İstanbul Fuarı ve Konferansı “Sürdürülebilirlik ve Enerji Dönüşümü” temasıyla 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina’da düzenlenecek.

Enerji dönüşümünü hızlandırmak için pandemi fırsat olabilirdi

Bu yıl 1-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak 26. BM İklim Değişikliği Konferansı (COP26) öncesinde yayımlanan bir rapora göre, pandemide açıklanan ekonomik destek paketleri mevcut endüstrileri dönüştürmek yerine korumaya odaklandı.

Türkiye’nin yeşil hidrojen stratejisi nasıl olmalı?

Son yıllarda yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kaynaklarına yapılan yatırımlar, Türkiye’nin enerji sektörünün dönüşümünü olumlu yönde etkiledi. 2020 yılı verilerine göre, ülkemizin elektrik üretiminde...

İklim hedefleri için yenilenebilir enerji yatırımları üç kat artmalı

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) yenilenebilir enerjinin etkili bir şekilde kullanılması halinde iklim hedeflerine ulaşmanın kolaylaşacağını öngörüyor. İklim hedefleri için yenilenebilir enerji yatırımlarının üç kat artması gerektiği belirtiliyor.