Eksim Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çelik

Eksim Holding grup şirketlerinden ve yüzde 100 yenilenebilir enerji üretim şirketi Eksim Enerji’nin yönetim kurulu üyeliğine Cemal Çelik atandı.

Özellikle yenilenebilir enerji ve üretim konularında üst düzey görevlerde bulunmuş olan Çelik, 2016 yılından bu yana Eksim Holding bünyesinde çalışma hayatını sürdürüyor.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği mezunu olan Cemal Çelik, çalışma hayatına 1986’da EİE İdaresi Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daire Başkanlığı’nda mühendis olarak başladı. 2002 yılından itibaren EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanlığı Enerji Uzmanı ve TEİAŞ Antalya Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatını sürdürdü.

Çelik, Eksim Holding ailesine katılmadan önce 2011-2016 yılları arasında EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanlığı’nda Lisanssız Üretim ve Diğer Yenilenebilir Grup Başkanı olarak görev aldı.

Yenilenebilir enerji deneyimi

Cemal Çelik, Eksim Holding bünyesinde ise ilk olarak yenilenebilir enerji ve üretim alanlarında Regülasyon Direktörü olarak çalıştı. Çelik, 2017 yılından 2023 yılına kadar ise Üretim Regülasyon Direktörü ve Dicle Grubu Denetim Başkanı olarak görevini sürdürdü ve Şubat ayı itibarıyla “Eksim Enerji Yönetim Kurulu Üyesi” olarak atandı.

Öte yandan Eksim Enerji’de uzun yıllar genel müdürlük görevini yapan Sabahattin Er geçtiğimiz günlerde bu görevinden ayrılmıştı.

Content Protection by DMCA.com
Önceki İçerikSuzuki, Avrupa’da 2050 yılında karbon nötr olacak
Sonraki İçerikQ Charge 37,5 milyon lira fon talebiyle yatırım turuna çıktı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz