Sürdürülebilir bir çevre ve geri dönüşüm bilincini geliştirmek için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan PAGÇEV bu kez “Bisiklet” ile yola çıkıyor.

Bisiklet tutkunlarını çevrenin fahri elçileri olarak gören PAGÇEV, daha sağlıklı bir çevre için motorlu taşıt kullanımına alternatif olan bisikletin kullanımını özendirecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

PAGÇEV ve Beşiktaş Belediyesi’nin işbirliği ile 20 Ağustos 2017 Pazar günü Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlanacak “Bisiklet Turu”na sağlıklı ve temiz bir çevre isteyen tüm bisiklet tutkunları bekleniyor.

Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi) karbon salınımı azaltarak, doğal kaynakların korunması için bisiklet kullanımı bilincini yaygınlaştırmak üzere verdiği desteği özel bir etkinlikle birleştiriyor.

16 KM’LİK PARKUR

PAGÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve PAGÇEV ekibi de çevre için bisikletini alıp gelen tüm bisiklet tutkunları ile birlikte pedal çevirecek.

“Geri dönüşüm için çevir” sloganıyla Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlayacak bisiklet turuna katılanlar sahil yolundan Aşiyan Mezarlığı’na ulaşacak. Aşiyan Mezarlığı’na ulaştıktan sonra Beşiktaş’a dönülecek. Toplam 16 kilometre sürecek parkur, yine Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda son bulacak. Turun sonunda PAGÇEV sürpriz hediyeler dağıtacak.

Önceki İçerikAkenerji’den karbon azaltımına destek
Sonraki İçerikKalyon, Ankara’da 500 MW’lik güneş paneli fabrikası kuruyor

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz