Aksa Elektrik Senin Enerjin Senin Resmin Yarışmasının Sonuçları

Aksa Elektrik tarafından Türkiye genelinde 5., 6., 7. ve 8. sınıf düzeyinde eğitim gören çocuklara yönelik düzenlenen geleneksel “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışması, bu yıl dördüncü kez gerçekleşti.

Aksa ElektrikGüneş enerjisinde farkındalığı arttırmayı amaçlayan ve çocukların gözünden yenilenebilir enerjiye dikkat çekilen, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Senin Enerjin Senin Resmin” Yarışması ile küçük ressamlar güneş enerjisini kendi hayal dünyalarındaki gibi resmetti.

Bu Yılın Yarışma Konusu Güneş Enerjisi, #EnerjimiziGüneştenAlıyoruz

Aksa Elektrik, dördüncü defa düzenlediği ve geleneksel hale gelen “Senin Enerjin Senin Resmin” isimli öğrencilere yönelik düzenlenen resim yarışmasının 2022 yılı sonuçlarını açıkladı. Bu yıl çocuk gözünden “Güneş Enerjisi” teması ve Enerjimizi Güneşten Alıyoruz adı ile gerçekleşen Aksa Elektrik’in yarışmasına ilgi büyüktü.

Yarışmaya Katılım Sosyal Medya Üzerinden

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Senin Enerjin Senin Resmin” Yarışmasına katılmak isteyen çocuklar çizdikleri resimleri Aksa Elektrik’in resmi Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarına mesaj göndererek paylaştı. Türkiye geneli öğrenim kurumlarının 5., 6., 7. ve 8’inci sınıf öğrencilerinin katılabildiği “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından başvuru geldi.

Amaç Yenilenebilir Enerjiler Konusunda Bilinç Arttırmak

Yenilenebilir enerjiler konusunda çocukların farkındalıklarını artırmak ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın sonunda 15 çocuk ödüllendirildi. “Senin Enerjin Senin Resmin” Yarışması 2022 yılında ilk üç dereceye giren çocuklara tablet, 12 çocuğa da dijital saat hediye edildi.

Bu Yıl İlk Üç Derce Beşinci Sınıflardan

Aksa Elektrik’in sosyal medya üzerinden düzenlediği “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışması 2022 yılı sonuçlarına göre ilk üç dereceye giren öğrencilerin tamamı beşinci sınıflardan oluştu.
Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrenciler:

• Cansın Abdullah Koçak (5. Sınıf)

• Simge Yüksel (5. Sınıf)

• Yağmur Sena Çeken (5. Sınıf)

Dereceye Giren 18 Eser Sosyal Medyada

“Senin Enerjin Senin Resmin” Yarışmasında bu yıl dereceye giren eserler, Aksa Elektrik’in sosyal medya hesapları ve resmi web sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyuruldu. Aksa Elektrik’in web sitesi üzerinden “Senin Enerjin Senin Resmin” Yarışması 2022 yılı dereceye giren eserlerin ziyaret etmek isteyenlere açık olacağı belirtildi.

Senin Enerjin Senin Resmin yarışmasında dereceye giren eserlerin tümünü görüntülemek için tıklayınız.

Önceki İçerikRüzgarın Kanatları Belgeseli izleyici ile buluştu
Sonraki İçerikGölbaşı’nda Babalar Günü için hatıra ormanı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz