Yılın başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendiren Sürdürülebilir İş Ödülleri için başvurular sürüyor. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ödüller için son başvuru tarihi 15 Ağustos.

Bu yıl başvurulara Sürdürülebilirlik Raporu ve Sürdürülebilir İnovasyon kategorileri de eklenirken, büyük ölçekli firmaların yanı sıra KOBİ, Startup ve yerel yönetimler de alt kategori olarak değerlendirilecek. Ödül kazananlar, ekim ayında düzenlenecek törende açıklanacak.

Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve yaşam şeklinin yaygınlaştırılması için global bir yaklaşımla çalışan Sürdürülebilirlik Akademisi, alanında örnek olan kurumları bu yıl da ‘Sürdürülebilir İş Ödülü’ ile onurlandırıyor.

Sürdürülebilir İş Ödülleri ile sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak ve önemli etkiler yaratmış kurumların sosyal, ekonomik ve çevresel konulardaki projelerini öne çıkararak, başarılı projeleri geniş kitleler ile paylaşmak ve bu projelerin rol model olmasını sağlayarak değişimi teşvik etmek amaçlanıyor.

KAZANANLAR EKİM AYINDA AÇIKLANACAK

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri için 2 Mayıs’ta başlayan başvuru süreci, 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

Ödül kazananlar ekim ayında düzenlenecek törenle açıklanacak.

Ödül kazananlar, Türkiye’nin alanında lider isimlerinden oluşan 31 kişilik seçkin bir jüri tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından belli olacak. Sürdürülebilir İş Ödüllerini kazananlar, ekim ayında düzenlenecek törende açıklanacak.

Sürdürülebilirlik Raporu ve Sürdürülebilir İnovasyon kategorileri eklendi

İş dünyasının farklı alanlarındaki yeni iş modellerinin ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri; Karbon ve Enerji Yönetimi, Su Yönetimi, Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İş birliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Atık Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme, Start-Up ve bu yıl ilk kez eklenen Sürdürülebilirlik Raporu ve Sürdürülebilir İnovasyon kategorilerinde verilecek.

Yerel yönetimler ayrı kategoride değerlendirilecek

Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne merkezi ve/veya işletme yeri Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüzel kişiliğe sahip KOBİ’ler, büyük ölçekli işletmeler, start-uplar ve yerel yönetimler başvurabiliyor.
Sürdürülebilir İş Ödülleri başvuruları http://surdurulebilirisodulleri.com/2017/ sitesi aracılığıyla yapılabiliyor.

Önceki İçerikDünyada elektrikli araç sayısı 2 milyona yaklaştı
Sonraki İçerikCleantech balonunun sonu

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz