Enerji yönetimi ve otomasyonda uzmanlığıyla bilinen Schneider Electric, Aquis 7.0 ile güçlendirilen ve Wonderware Sistem Platformu üzerine inşa edilen Su ve Atık Su sektör çözümü “Su Şebekesi Optimizasyonu (WNO) Paketi”nin tanıtımını gerçekleştirdi. Su şebekesi operatörleri, tam görünürlük sağlamak ve su dağıtım şebekesinin kontrolünü kazanmak için şebeke açısından kritik noktalardan gerçek zamanlı verileri almak ve merkezileştirmek amacıyla Su Şebekesi Optimizasyonu – WNO’yu kullanabiliyor.

GELECEK ZAMANLI GÖRÜNÜRLÜK                                                   Su Şebekesi Optimizasyonu Paketi, Schneider Electric’in Su ve Atık Su şebekelerine hem gerçek zamanlı hem de “gelecek zamanlı” görünürlük sağlayan yeni endüstri çözümü olarak göze çarpıyor. Bu çözüm, operatörlere potansiyel bakım işlemlerine dair; bakım işlemi için şebekenin bir bölümünü izole etmek ve sonraki 48 saat boyunca besleme basıncı üzerindeki etkisini simüle etmek gibi analizleri gerçekleştirme yeteneği sunuyor.

ÖNEMLİ ZORLUKLAR YARATIYOR                                               Schneider Electric Software Endüstri Çözümleri Başkan Yardımcısı Doug Warren diğer birçok sektör gibi daha az kaynak ile daha çok şey yapma sorunuyla karşı karşıya olan su endüstrisinde, altyapı varlık yaşam döngülerinin uzatılması gerekirken, aynı zamanda kuraklık koşullarının kaynak ve talep tahmininde önemli zorluklar yarattığını vurguladı.

YENİ BASKILAR OLUŞUYOR                                                         Warren ayrıca, uyulması gereken düzenlemelerin giderek daha da katılaştığını ve sürdürülebilirlik, enerji maliyeti ve karbon azaltımı konularına odaklanırken operasyonlar üzerinde yeni baskılar oluştuğunu belirterek, “Su Şebekesi Optimizasyonu Paketi, gelişmiş hidrolik modelleme/analitiklerin karmaşıklığını ve uzmanlığını su şirketlerinin personeline tanıdık olan basitleştirilmiş bir operasyon ortamında sunuyor. Bu çözüm, su tüketicilerine verilen hizmette gerçekleşecek kesintileri önlemenin ve bakım maliyetlerini azaltmanın yanı sıra su şirketlerinin işgücü dönüşüm sorunlarını çözmesine de yardımcı olacak” diye konuştu.

 

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.