Schréder ve Panasonic, akıllı şehirler oluşturmada çözümler sunmak üzere birlikte çalışmak için sözleşme imzaladı. Stratejik ortaklık kurduklarını duyuran şirketler, kent halkı için cazip ortamlar yaratırken
akıllı şehirler için gelişmiş çözüm portföyü oluşturacaklar.

BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞILACAK
Dış mekân aydınlatma çözümlerinde dünya lideri olan Schréder SA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Renaud Gryspeerdt ve uluslararası elektronik şirketi olan Panasonic Corporation’ın Yönetim Kurulu Başkanı Shusaku Nagae, 12 Ekim 2016 tarihinde bir sözleşme imzaladı. Sözleşme çerçevesinde her iki şirket, kasaba ve şehirlerin kolayca dijital çağa ayak uydurmasını sağlayacak ve toplum için önemli faydalar oluşturacak çözümlerin geliştirilmesi üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.

İNOVASYON ÇÖZÜMLERİ
Akıllı şehirler oluşturma alanına kendisini adamış ve mevcut aydınlatma alt yapısını akıllı bir şehir ortamına dönüştürme vizyonunu paylaşan Panasonic firması ile güçlerini birleştiren Schréder, yepyeni inovasyon çözümleri sunacak. Panasonic’in sensor, kamera ve yazılım uygulamaları Schréder armatürlerine entegre edilerek kasaba ve şehirlerin inovasyon çözümleri ile ilgili değerli bilgileri toplanacak.

AKILLI YOL IŞIKLARI
Akıllı yol ışıklarının birbiri ile bağlantılı ağı oluşturulacak, kent halkı tarafından trafik ve hava durumu izlenebilecek, gerçek zamanlı görüntü, ses ve internet sunulabilecek, duyuru veya reklamlar
yayınlanabilecek, sürücüler mevcut park alanlarına yönlendirilebilecek veya acil durumlarda kaçış yolları hakkında bilgi verilebilecek.

AKILLI DİREK ÇÖZÜMÜ
Schréder, uzun zamandır kasaba ve şehirlerin aydınlatma şebekelerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan LED teknolojisi ve kontrol sistemlerini içeren akıllı aydınlatma çözümleri sunuyor. Teknolojik açıdan büyük bir gelişme kaydeden Schréder, 2015 yılında Shuffle akıllı direk çözümünü ilk hizmete sunan şirket olarak dikkat çekiyor. Shuffle ile tek bir direk üzerinde ışık, kontrol sistemi, WiFi, güvenlik kameraları (CCTV), elektrikli araç şarj üniteleri ve diğer akıllı özellikleri rahatlıkla birbiri ile çalışır şekilde entegre edilebiliyor.

MALİYETLERİ AZALTACAK
Çevre ile ilgili hedeflere ulaşmayı sağlayan akıllı şehirlerin, kent halkının yaşam kalitesini artırırken daha kalıcı bir şehir toplumu için kendilerini destekleyecek bir altyapı arayışı içinde olduklarını vurgulayan Schréder Grubu’nun CIO’su Nicolas Keutgen, “Bu ortaklık iki uluslararası teknoloji markasını bir araya getirerek, kasaba ve şehirlerin sadece enerji tasarrufu ile maliyetleri azaltmalarına olanak sağlayacak ve birbiri ile bağlantıda olan aydınlatma sistemleri sunacak. Aynı zamanda şehir ve kasaba halkının yaşamlarını iyileştirecek güvenli bir ortamı oluşturmak üzere, bu ekonomilere yeniden yatırım yapılmasını sağlayacak” dedi.

 

 

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.