Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Naci Ağbal

Maliye Bakanlığı da yapan, eski Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Şirketten yapılan açıklamada, Naci Ağbal’ın aynı zamanda Kazancı Holding, Aksa Enerji ve Aksa Elektrik şirketlerinin icra kurullarında da aktif görev alacağı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Hızla değişen ve çok çeşitli fırsatları barındıran global enerji piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘global güçlü bir oyuncu’ olma hedefi doğrultusunda yoğun bir çaba içindeyiz. Enerji alanındaki tecrübe ve yetkinliklerimizi global vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız.

“Büyük bir güç ve değer katacak”

Hissedarlarımız başta olmak üzere, tüm paydaşlarımız için değer üretmeye odaklanan bir strateji temelinde, yatırımlarımızı artırma ve çeşitlendirme yolunda da önemli çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi güçlü bir kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede sayın Naci Ağbal’ın, Kazancı Holding ve Aksa Enerji Üretim A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak katılması hem global stratejimizin oluşturulmasında hem de güçlü mali yapımızın global stratejimize uygun biçimde şekillendirilmesinde bizlere büyük bir güç ve değer katacak.”

Content Protection by DMCA.com
Önceki İçerikWWF-Türkiye: “Dinar, kömür santralini kaldıramaz”  
Sonraki İçerikEPDK: “Lisanssız güneş enerjisi kurulu gücü 8 bin MW’ye yaklaştı”

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz