İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı İSİB 25 Stratejik Hedef Türk iklimlendirme sektörü yeşil dönüşüm

İSİB, İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı ile sektörün geleceğine ışık tutacak 25 hedef belirledi.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaştı. Bu plan, iklim krizine yönelik farkındalık yaratmak ve sektörde sürdürülebilir dönüşümü sağlamak amacıyla altı ana eylem alanında 25 stratejik hedefi içeriyor.

Sektörün sürdürülebilirlik dönüşümüne katkı sağlayacak hedefler

Plan, farkındalık, yönetişim, finansal sürdürülebilirlik, çevresel sürdürülebilirlik, sosyal sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon gibi alanlarda belirlenen hedeflerle sektörün yeşil dönüşümüne katkı sağlamayı amaçlıyor. İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, “Bu plan, sektörümüzde faaliyet gösteren firmaların sürdürülebilirlik adımları atmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Lansmanda sektör temsilcileri bir araya geldi

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yerleşkesi’nde düzenlenen lansmanda İSİB Başkanı Mehmet Şanal ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, sürdürülebilirliğin sektördeki önemine vurgu yaptı. Şanal, “Sektörümüzün sürdürülebilir dönüşümünü hızlandırmak için bu eylem planını hazırladık” dedi.

İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı İSİB 25 Stratejik Hedef Türk iklimlendirme sektörü yeşil dönüşüm  İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal
İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal

Hedef: İklim değişikliği sürecini yakından takip ederek sektörü dönüştürmek

Mehmet Şanal, yaptığı konuşmada, “İklim değişikliğinin ekonomik, politik ve toplumsal yansımaları olacak. Bu süreci yakından takip ederek sektörümüzü bilgilendirdik ve şimdi daha kapsamlı bir çalışmaya ihtiyaç duyduk” şeklinde konuştu. Şanal, sektördeki firmaların bu plan doğrultusunda adımlar atarak yeni fırsatlardan faydalanabileceğini belirtti.

Sektör için rehber niteliğinde eylem planı

Eylem planının temel amaçları arasında sektör firmalarının sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm perspektifiyle adımlar atmasını hızlandırmak ve uluslararası rekabet gücünü artırmak yer alıyor. Mehmet Şanal, “Yakın gelecekte ülke ekonomimizin yeşil ve sürdürülebilir ilkeler doğrultusunda dönüşmesi şart” dedi.

İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı İSİB 25 Stratejik Hedef Türk iklimlendirme sektörü yeşil dönüşüm TİM Başkanı Mustafa Gültepe
TİM Başkanı Mustafa Gültepe

İklimlendirme sektörü yoksa iklim mücadelesi de olmaz

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, yeşil mutabakat sürecinin küresel ticaretin kurallarını yeniden yazdığını belirtti. Gültepe, “TİM olarak yeşil üretime odaklandık ve TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı’nı açıkladık. 27 sektörümüzün eylem planları bugünle beraber açıklanmış oldu” dedi.

İSİB hakkında

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Türkiye’de iklimlendirme sektöründe tek ve koordinatör ihracatçılar birliği konumunda. Faaliyetlerine 2012 yılında başlayan İSİB, iklimlendirme endüstrisinde faaliyet gösteren tüm ihracatçı şirketleri tek bir çatı altında toplamayı ve sektörün ihracat potansiyelini artırmayı hedefliyor. 3 binden fazla üyesiyle 50’den fazla ülkede çalışmalarını sürdüren İSİB, sektörün birleştirici gücü olmaya devam ediyor.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.