İnci Holding’in otomotiv sektöründeki iştiraki İncitaş, Huawei ile iş birliği yaparak ‘Outdo Solar Jel’ markalı akülerinin Türkiye distribütörü oldu.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “İnci Holding olarak gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarımızda önceliğimiz çevre yararıdır. Yenilenebilir enerji sanayici olarak sorumluluğumuz. Bu alanda neler yapabileceğimizi uzun süredir araştırıyoruz. Şimdi önemli bir adım atıyoruz ve solar aküleri Türkiye’ye getiriyoruz. Çünkü bizim için iş yapış şekli olan çevresel sürdürülebilirlikle ilgili fırsatları değerlendirmek istiyoruz” dedi.

İncitaş Genel Müdürü Şefika Zorlutuna da güçlü bir bayi ağı kurarak güneş enerji sektöründe de bilinen bir akü tedarikçisi olmayı hedeflediklerini söyledi. Zorlutuna, “Yeni ürünün pazarda gördüğü talepten memnunuz. İncitaş bu alandaki çalışmalarında ürün ve marka çeşitliliğini arttırmak üzere hızla ilerleyecek” diye konuştu.

GÜNEŞ ENERJİSİNİ DEPOLUYOR

‘Outdo Solar Jel’ güneş enerjisi sistemleri ile üretilen enerjiyi depolayabildiği için yenilenebilir enerji sektörünün en önemli sorununa çözüm getiriyor.

‘Outdo Solar Jel’in kapağının altında entegre bekleme modu dolum paketleri bulunuyor. Akü, hizmet ömrünün sonuna yaklaşınca dolum paketi kullanılarak doldurabiliyor. Böylece akünün hizmet ömrü uzatılabiliyor.

‘Outdo Solar Jel’in üzerinde yer alan LED ekran sayesinde ürün şarj ve kapasite durumu görülebiliyor. Aynı gösterge akünün kullanım sayacı olarak da kullanılıyor. LED ekran yine çevrim sayısını gösterdiği gibi akünün kullanımı esnasında gerekli kapasitenin düşmesi durumda sesli uyarı sistemini de içeriyor. Bu uyarı sayesinde ürün, doğru ve en iyi performansı sunuyor.

Content Protection by DMCA.com
Önceki İçerikÇiller’in oğulları güneş enerjisinde iddialı
Sonraki İçerikNordex, Türkiye’den 179 MW yeni türbin siparişi aldı

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz