İstanbul’da Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan HT Solar, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” araştırmasına göre, Türkiye’nin en büyük 191’inci sanayi kuruluşu oldu.  2018’de listede 351. sırada yer alan HT Solar, bu yıl 160 basamak yukarı çıkarak, listede en büyük yükselişi gösteren 3. şirket ve sektörünün tek temsilcisi olarak yer aldı.

HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler yaptığı açıklamada, “2019 yılında, bir önceki yıla göre 160 basamak yukarı çıkarak listede 191’inci sırada yer almaktan ve sektörümüzü temsil eden şirket olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

TUZLA’DA ÜRETİYOR, DÜNYAYA İHRAÇ EDİYOR

ISO 500 ihracat değerlendirmesinde ise genel sıralamada 107.sıradayız. Bu konumumuz ihracattaki gücümüzü de pekiştiriyor. Bugün, Türkiye pazarında lider üreticiyiz ve Tuzla’da ürettiğimiz güneş panellerini ABD’nin yanı sıra Avrupa ülkeleri, Ortadoğu, Güney Amerika ve Balkan ülkelerine ihraç ediyoruz.

HT Solar olarak, hem dünyanın  hem de Türkiye’nin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini çevreci vizyonla daha iyi kullanmasına katkı sağlamayı ve enerji maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda, gerek güçlü finansal yapımız ve üretim kapasitemiz gerekse de ürünlerimizin performansı ve bunlara bağlı olarak müşterilerimizin memnuniyeti başarıyı da beraberinde getiriyor. Yeni yatırımlarımızla Türkiye’de ve dünyada daha fazla projenin çözüm ortağı olmayı ve sektörümüze yön verecek çalışmalara imza atmayı planlıyoruz.” dedi.

DÜNYANIN EN İYİ PERFORMANS GÖSTEREN 6’INCI ÜRETİCİSİ

Çin devlet şirketi HT-SAAE’ye bağlı bir kuruluş olan HT Solar, İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üretim kapasitesine sahip. Kurulduğu 2016 yılından bu yana küresel sevkiyatta 1GW’a ulaşan şirket, yine 2020 yılında PV Evolution Labs (PVEL) tarafından “En İyi Performans Gösteren Üreticiler” den biri seçilerek, dünya sıralamasında 6. sırada yer aldı ve  Türkiye’de ürettiği güneş panelleriyle Türkiye’den listeye giren tek üretici olma başarısını gösterdi.

Ürün portföyünde yer alan Bifacial, Bifacial Half-Cut, Bifacial Şeffaf Backsheet, Bifacial Şeffaf Backsheet Half-cut, Siyah Panel, Mono-Perc, Half-Cut gibi farklı özelliklere sahip güneş panelleri ile tüm dünyanın enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışan HT Solar, ülkemizde de sanayilerin temiz enerjiye olan talebine yanıt veriyor.

Önceki İçerik“Yeni teknolojilerin adaptasyonu sağlanmalı”
Sonraki İçerikHaziranda elektriğin yüzde 50.5’i yenilenebilir enerjiden üretildi

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz