Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), 2021 yılından itibaren her yıl düzenli olarak organize edeceği “Güneş Zirvesi”nin ilkini yarın (6 Ocak) gerçekleştiriyor. Saat 10.30-15.30 saatleri arasında online olarak düzenlenecek “GENSED Güneş Zirvesi”, güneş enerjisi sektörü ile kamu temsilcilerini aynı platformda buluşturarak sektörün gündemindeki konular hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmasını sağlayacak.

Açılış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın gerçekleştirileceği zirve, sektör dernekleri başkanları gündeme dair değerlendirmeler yapacağı oturumlar ile devam edecek.

GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, zirve öncesi yaptığı açıklamada, 2020 yılında yaşanan koronavirüs salgınının tüm sektörlerde olduğu gibi hem Türkiye hem de dünyada güneş enerjisi sektörünü de ciddi anlamda etkilediğini ifade etti. Demirdağ, salgına rağmen gerçekleşen büyümenin sektörün dayanıklılığını, sektördeki potansiyelin ve güneş enerjisi yatırımlarına olan ihtiyacın büyüklüğünü gösterdiğini vurguladı.

GÜNDEM KONULARI NE OLACAK?

GENSED Güneş Zirvesi’ne hem güneş enerjisi sektöründeki tüm paydaşların hem de sektöre ilgi duyan, yatırım imkanlarını ve fırsatlarını öğrenmek isteyen tüm güneş dostlarının davetli olduğunu vurgulayan Demirdağ, “Güneş enerjisi sektörünün gelişimi için çalışan tüm taraflarla birlikte, 2021’e güneşli bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

Güneş enerjisi sektörüne dair 2021 yılının ilk çevrim içi etkinliği olmaya hazırlanan zirvenin ana konu başlıklarını ise; YEKA GES-3 yarışması, enerji kanunu değişiklikleri, hibrit santraller, Avrupa Yeşil Mutabakatı, lisanssız uygulamalardaki sorunlar, çözüm yolları ve fırsatlar gibi gündem konuları oluşturuyor.

Etkinlik www.guneszirvesi.org adresi üzerinden ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Önceki İçerikTürkiye Avrupa Yeşil Düzeni’ne uyacak mı?
Sonraki İçerikGüneşte mini YEKA başvuruları 2 ay içinde alınacak

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz